سفر آمانو به تهران سازنده بود | اتاق خبر
کد خبر: 310263
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 07:57
کمالوندی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سازنده بود و موضوعات همکاری خود را با آژانس مرور کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سازنده بود و موضوعات همکاری خود را با آژانس مرور کردیم.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، بهروز کمالوندی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سفر آمانو به دعوت تهران بود افزود: وی امروز با رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار کرد و با وزیر خارجه کشورمان هم ناهار کاری داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه آمانو امشب برمی گردد گفت: رئیس جمهور کشورمان در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر پایبندی کشورمان به تعهداتش در صورت پایبندی طرف مقابل و بر لزوم گسترش همکاری های فنی تأکید کرد.

وی افزود: یکی از هدف های اصلی ما از دعوت آمانو، تسریع جمع بندی و نتیجه گیری موضوع قسمت «د» بند 34 ضمیمه یک برجام است که برای یک دوره هشت ساله پیش بینی شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره بازطراحی و مدرن سازی رآکتور اراک گفت: بازطراحی و تأمین تجهیزات را خودمان با کمک کشورهای 1+5 انجام می دهیم و آژانس بین المللی انرژی اتمی معمولاً در حوزه نرم افزاری و آموزش ها و کمک های فنی همکاری می کند.

کمالوندی افزود: برای وارد شدن به مرحله اجرا، گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که به کشورهای 1+5 ارائه شد باید به شورای حکام هم ارائه شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت:آمانو فردا این گزارش را در شورای حکام مطرح می کند و این یک روند معمول اداری است.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید