620 هزار شاغل در بخش معدن | اتاق خبر
کد خبر: 310264
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 14:17
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: هدایت بخش معدن و صنایع معدنی برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا بخشی از راهبرد جدید ایمیدرو است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایسنا، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)تصریح کرد: در شرایطی که اقتصاد جهانی با کاهش تقاضا و افت قیمت‌های موادمعدنی مواجه است، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا در صنایع فولاد، آلومینیوم، مس و همچنین عناصر نادر خاکی منافع بیش‌تری را نصیب این حوزه می‌کند.

وی درباره فعالیت‌های اکتشافی ایمیدرو گفت: اثرات فعالیت‌های اکتشافی که از دو سال قبل آغاز شده، در دو تا سه سال آینده بیش از پیش نمایان می‌شود و ذخایر جدید و مطمئنی برای توسعه این بخش فراهم می‌کند.

کرباسیان درباره رونق و شکوفایی بخش معدن گفت: در این زمینه به 2 میلیارد دلار اعتبار نیاز است که امیدواریم این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به بخش معدن اختصاص یابد.

وی افزود: این میزان اعتبار برای امور زیربنایی و پشتیبانی از فعالیت‌های بخش خصوصی در معادن مانند صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و اکتشاف صرف می‌شود.

کرباسیان ادامه داد: اکنون بخش معدن 620 هزار شاغل دارد که با سرمایه‌گذاری‌های جدید می‌توان 120 هزار شغل جدید به این بخش اضافه کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه معدن می‌تواند الگوی مناسبی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد، گفت: پیشنهاد ما این است که طی یک تا دو برنامه توجه ویژه‌ای به بخش معدن و صنایع معدنی معطوف شود تا این حوزه به یکی از جایگزین‌های نفت تبدیل شود.

وی درباره بودجه 95 ایمیدرو اظهار کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت صنعت، پیشنهادهای مشخصی برای توجه به بخش معدن و صنایع معدنی در بودجه سال 95 به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه داده تا این سازمان با درنظر گرفتن تمهیدات لازم، مشکلات و چالش‌های پیش‌روی بخش معدنی کشور را تا حدودی حل و فصل کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید