مذاکره آلمانی‌ها با واردکنندگان ایرانی برای فروش خودروهای لوکس | اتاق خبر
کد خبر: 310341
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 14:57
سخنگوی شرکت آئودی آلمان گفت، نمایندگان برند آئودی که خودروهای لوکس تولید می کند در حال حاضر برای مذاکره با وارد کنندگان احتمالی در ایران به سر می برند تا چشم انداز تجارت با این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

اتاق خبر: شرکت آئودی در حال بررسی ورود خود به بازار خودروی ایران است، جایی که این شرکت آلمانی پس از لغو تحریم ها در آن «پتانسیلی رو به رشد» برای خودروهای لوکس تولیدی خود می بیند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ اتاق بازرگانی و صنایع آلمان گفت، در حالی که ایران پس از سال ها تحریم در حال گشودن درهای اقتصاد خود به روی شرکت های خارجی است، شرکت های آلمانی احتمالا خواهند توانست 10 میلیارد یورو (10.9 میلیارد دلار) کالا به ایران صادر کند.

سخنگوی شرکت آئودی روز دوشنبه بدون بیان جزئیات بیشتری گفت، نمایندگان برند آئودی، متعلق به شرکت فولکس واگن در حال حاضر برای مذاکره با وارد کنندگان احتمالی در ایران به سر می برند تا چشم انداز تجارت با این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: «پتانسیل رو به رشدی برای خودروهای لوکس (در بازار ایران) وجود دارد.»

وی خاطر نشان کرد که آئودی تاکنون هیچگاه با ایران همکاری تجاری نداشته است. زمانی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال 1979 رابطه ایران با بازارهای بین المللی کاهش یافت، آئودی هنوز به عنوان یک برند شناخته شده در بازار خودروهای لوکس ظهور نکرده بود.

شرکت دایملر، رقیب آئودی نیز روز دوشنبه اعلام کرد، بخش خودروهای باری این شرکت تفاهم نامه هایی با شرکت های ایران خودرو دیزل و گروه ماموت به امضا رسانده است.

سخنگوی شرکت بی ام دبلیو، تولید کننده خودروهای لوکس نیز گفت، هرگونه ورود بیشتر به بازار ایران «بستگی به تحولات سیاسی و اقتصادی خواهد داشت.»

نظرات
ADS
ADS
پربازدید