تجویز داروی اضافی مقاومت بدن را کاهش می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 310365
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 13:21
رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت:
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های فراگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: تجویز دارو باید از سوی پزشک معالج صورت گیرد و از دارو و درمان اضافی خودداری شود چون مقاومت بدن را کاهش می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر،محمود سروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: رعایت بهداشت فردی، جدی گرفتن اصول بهداشتی، توجه به سلامت زنان باردار و سالمند نقش موثری در به حداقل رساندن بیماری‌های فراگیر نظیر آنفولانزا در کشور دارد.

وی با اشاره به نقش خانواده‌ها در کنترل بیماری‌های فراگیر افزود: خانواده‌ها باید بدانند وقتی علائمی از بیماری در خود یا فرزندان آن‌ها مشاهده شد فورا به پزشک معالج مراجعه کنند.

سروش، اجتناب از تجویز داروهای زیادی را ضروری دانست و بیان داشت: تجویز دارو فقط باید از سوی پزشک معالج صورت گیرد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های فراگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه آنفولاآنزا از جمله بیماری‌هایی است که دارو به اندازه مکفی در کشور برای آن وجود دارد و به راحتی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: باید از دارو به عنوان یک اصل استفاده کرد و از دارو و درمان اضافی اجتناب شود تا از کاهش مقاومت بدن جلوگیری شود.

سروش رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آنفولاآنزا را ضروری دانست و گفت: در هنگام مواجه شدن با افراد مبتلا به آنفلوآنزا رعایت فاصله حداقل یک و نیم متر جهت اجتناب از ابتلا به بیماری و خودداری از دست دادن با این افراد ضروری است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید