تهران پایتخت محیط زیست و صلح خواهد شد | اتاق خبر
کد خبر: 310370
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 13:20
رییس انجمن مدیریت سبز ایران گفت: انجمن سبز ایران اهداف بسیاری را در راستای رسیدن به پایداری و توسعه پایدار در نظر گرفته است و با توجه به اقدامات انجام شده می‌توان پیش‌بینی کرد که در تهران پایتخت محیط زیست و صلح خواهد شد.

اتاق خبر: مجید سرایداریان در شانزدهمین مراسم جایزه بنیاد جهانی انرژی با بیان این‌که منظور از توسعه سبز یکپارچگی بین مسائل زیست محیطی و بنگاه‌های اقتصادی است، اظهار کرد: هدف اصلی ما رسیدن به پایداری و توسعه سبز است و برای این مهم نیز در ایران اقدامات اساسی صورت گرفته است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: از سال 2008 تلاش‌های بسیاری برای میزبانی کشورهای جهان در این همایش انجام داده‌ایم که در نهایت پس از هشت سال توانستیم میزبان 127 کشور جهان که فعال در زمینه‌ی توسعه سبز و پایداری هستند، باشیم.

سرایداریان با بیان این‌که کلیه اعضای این آژانس بین‌المللی، سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها هستند، گفت: هیچ کدام از فعالیت‌های این آژانس موازی با سازمان‌های بین‌المللی انجام نمی‌شود و رویکرد این آژانس تنها توسعه کسب‌وکار‌های سبز است.

رییس انجمن مدیریت سبز ایران با اشاره به اهداف انجمن مدیریت سبز ایران ادامه داد: ایجاد یک بانک توسعه سبز برای جمع‌آوری اطلاعات، ایجاد شرایط جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه و توسعه فناوری‌های سازگار با محیط زیست از جمله اهداف این انجمن می‌باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر این جذب حمایت‌های سازمان‌های انرژی از اهداف این سازمان است. همچنین ایجاد مزیت‌های رقابتی‌ از مهم‌ترین اهداف این سازمان عنوان شده است که امیدواریم با همکاری و حمایت بتوانیم به پایداری و توسعه سبز دست یابیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید