نتیجه رسیدگی به اعتراض داوطلبان نمایندگی مجلس 16 بهمن اعلام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 310385
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 20:15
رییس ستاد انتخابات استان فارس گفت: نتیجه بررسی صلاحیت آن دسته از داوطلبان نمایندگی مجلس راکه صلاحت آنها تایید یا احراز نگردیده است، 16 بهمن ماه شورای نگهبان اعلام می کند.

به گزارش اتاق خبر ،هادی پژوهش جهرمی، سه شنبه در گفت و گویی افزود: داوطلبانی که صلاحیتشان رد شده یا با عدم احراز صلاحیت مواجه هستند و به رای هیات نظارت اعتراض دارند تا 29 دی ماه جاری مهلت دارند که به استناد تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات اعتراض خود را اعلام کنند.   

 

 
وی ادامه داد: شورای نگهبان نیز نتیجه بررسی مجدد صلاحیت داوطلبان که توسط هیات های نظارت انجام می شود را به وزارت کشور اعلام خواهد کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار کرد: آن دسته از افرادی که در این مرحله نیز صلاحیت آنها احراز نگردد مجددا فرصت دارند که طی مدت سه روز از 17 تا 19 بهمن، اعتراض خود را تقدیم شورای نگهبان کنند.
پژوهش جهرمی افزود: شورای نگهبان نیز نظر قطعی خود را در خصوص کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز 26 بهمن ماه به وزارت کشوراعلام می کند.
وی، با اشاره به اینکه شورای نگهبان و هیات نظارت وظیفه رسیدگی به شکایت های داوطلبان را بر عهده دارند اظهار کرد: اینکه هیات های نظارت، علت عدم احراز برخی از داوطلبان را شناسایی نشدن آنها اعلام کرده اند دلیل قابل قبول و قانع کننده ای نیست.
رییس ستاد انتخابات استان فارس گفت: شورای نگهبان و هیات نظارت دارای تشکیلات و نفراتی هستند که وظیفه دارند صلاحیت افراد را بررسی کنند چرا که متولی رسیدگی به صلاحیت داوطلبان آنها هستند و باید برای عدم صلاحیت یا عدم احراز دلایل کافی و قانع کننده ارائه دهند.
پژوهش جهرمی افزود: هیات های اجرایی هم در جریان بررسی صلاحیت ها با مواردی که فرد برای آنها شناخته شده نبود مواجه شدند اما با فراخواندن آنها ضمن انجام مصاحبه شناخت کافی نسبت به آنها پیدا کردند.
وی اظهار کرد: قطعا در بین افرادی که صلاحیت آنها تایید یا احراز نگردیده، افراد سالم و موجه بسیاری نیز حضور دارند که درست نیست به این نحو از گردونه رقابت های انتخاباتی بیرون گذاشته شوند.
رییس ستاد انتخابات فارس گفت: قطعا هرچه تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس بیشتر باشد و افرادی از جریان های مختلف سیاسی در عرصه رقابت حاضر باشند، شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خواهیم بود.
پژوهش جهرمی افزود: اگر بخواهیم برای تحقق فرمایش های رهبر معظم انقلاب در بحث حضور حداکثری مردم گام برداریم، لازم است که شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها تجدید نظر کند.
هیات های نظارت در فارس از میان 654 داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 15 حوزه انتخابیه این استان، صلاحیت 176نفر را تایید کردند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه 94 برگزار می شود.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید