شمخانی: ائتلاف‌ها علیه کشورها و ملت‌های مسلمان غیرقابل دوام هستند | اتاق خبر
کد خبر: 310451
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 04:57
در دیدار رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان
راحیل شریف، رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان عصر سه‌شنبه با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل منطقه‌یی و همکاری‌های دفاعی و راهبردی گفت‌وگو کرد.

راحیل شریف، رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان عصر سه‌شنبه با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل منطقه‌یی و همکاری‌های دفاعی و راهبردی گفت‌وگو کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی شمخانی در این دیدار با اشاره به روابط گسترده و سازنده دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد، تهدیدات ناشی از گسترش حضور گروه‌های تروریستی در منطقه نیازمند افزایش همکاری‌ها و پیگیری راهبردهای نوین مبتنی بر بهره‌گیری از ظرفیت تمام کشورهای منطقه است.

وی با تقدیر از نقش مثبت و موضع مناسب پاکستان در ورود به جنگ با مردم یمن خاطرنشان کرد، افزایش تنش و درگیری و اتلاف سرمایه‌های کشورهای اسلامی تنها به سود دشمنان اسلام و موجب قدرت یافتن گروه‌های تروریستی است.

نماینده مقام معظم رهبری تفکری که موجب می‌شود مسلمانان به نام اسلام یکدیگر را تکفیر کرده و از بین ببرند را خطرناک‌تر از اصل نیروهای تکفیری دانست و تاکید کرد، این تفکر داعش‌ساز خطری برای تمام مسلمانان اعم از شیعیان و اهل سنت است.

او با تاکید بر بی‌حاصل بودن ائتلاف‌هایی که اهداف آن علیه کشورها و ملت‌های مسلمان است آن را بی‌حاصل و غیرقابل دوام عنوان کرد و افزود: ایجاد الگوی هم‌گرایی منطقه‌یی با مشارکت و تفاهم همه کشورها تنها راهبرد تاثیرگذار در ایجاد امنیت و ثبات پایدار است.

دریابان شمخانی گفت؛ قدرت و توان نظامی ایران و پاکستان تاکنون عاملی بازدارنده در برابر بسیاری از شیطنت‌ها و توطئه‌های خارجی بوده است و این توان همچنان در خدمت دفاع از منافع جهان اسلامی و حفظ وحدت و ثبات در منطقه باقی خواهد ماند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حضور اشرار و گروه‌های مسلح در مرزهای میان دو کشور تاکید کرد؛ این ناامنی‌ها کاملا هدایت شده و مبتنی بر برنامه‌های سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورها و به منظور ممانعت از توسعه اقتصادی و روابط تجاری - فرهنگی میان دو کشور صورت می‌گیرد.

وی فرصت پیش‌رو پس از برجام را زمینه مناسبی برای تکمیل طرح‌های اقتصادی و عمرانی مشترک دانست و تصریح کرد؛ با امنیت و ایجاد ثبات در مرزهای مشترک شاهد ریشه کن شدن فقر، قاچاق کالا و سوخت و شکوفایی اقتصادی منطقه و بهره‌مندی مردم و از میان رفتن زمینه‌های جذب اشرار و گروه‌های تروریستی خواهیم بود.

راحیل شریف، رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان نیز در این دیدار با عمیق و گسترده خواندن روابط ایران و پاکستان خاطرنشان کرد؛ با تهدیدات تروریستی و امنیتی در منطقه و به ویژه مرزهای مشترک دو کشور با تمام قدرت مقابله می‌کنیم.

او با ارایه گزارشی از اقدامات گسترده ارتش پاکستان در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه وزیرستان افزود: همکاری مشترک ایران و پاکستان در زمینه‌های اطلاعاتی، امنیتی و مرزی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در ناامن‌سازی منطقه برای گروه‌های تروریستی داشته باشد.

وی افزایش سطح تعاملات و همکاری‌های دوجانبه برای استقرار امنیت در منطقه را ضروری دانست و افزود؛ امنیت ایران و پاکستان را کاملا به هم پیوسته و مشترک می‌دانیم و با قاطعیت در برابر هرگونه عامل تهدید کننده امنیت جمهوری اسلامی ایران خواهیم ایستاد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید