شورای ریاست‌جمهوری لیبی، تشکیل دولت وحدت ملی را تصویب کرد | اتاق خبر
کد خبر: 310474
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 07:50
«جنتیلونی»:
وزیر خارجه ایتالیا در پیامی توئیتری از تصویب تشکیل دولت وحدت ملی لیبی در شورای ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «پائولو جنتیلونی»، وزیر امورخارجه ایتالیا امروز سه‌شنبه اعلام کرد، شورای ریاست‌جمهوری لیبی، تشکیل دولت وحدت ملی را تصویب کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، جنتیلونی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «پس از یک شب کامل مذاکرات بی وقفه، شورای ریاست‌جمهوری لیبی سرانجام تشکیل دولت جدید را تصویب کرده است. این یک گام رو به جلو در این اوضاع شکننده است.

بر اساس این گزارش، کشور لیبی از اوایل سال 2011 میلادی تا کنون پس از ناآرامی‌هایی که به برکناری و سقوط «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور منجر شد، با شرایط بسیار بغرنجی مواجه شده است. در حال حاضر 2 جناح مخالف در لیبی روی کار هستند: کنگره ملی که مقر آن در طرابلس است و پارلمان مستقر در طبرق که جامعه جهانی آن را به رسمیت می‌شناسد.

بنا بر این گزارش، در تاریخ 17 دسامبر سال 2015 طرفین در این کشور به میانجیگری سازمان ملل متحد به توافقی دست یافتند تا دولت وحدت ملی در این کشور تشکیل شود. در تاریخ 23 دسامبر، شورای امنیت سازمان ملل نیز حمایت خود از این توافق را اعلام کرد با این هدف که چنین دولتی ظرف مدت 30 روز در طرابلس تشکیل شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید