ورود پناهجویان به اروپا در سال 2016 بشدت افزایش خواهد یافت | اتاق خبر
کد خبر: 310657
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 15:42
سازمان بین المللی مهاجرت پیش بینی کرد
سازمان بین المللی مهاجرت در گزارش جدید خود برآورد کرد که از ابتدای سال 2016 تاکنون 31 هزار و 244 مهاجر و پناهجو از طریق دریا وارد یونان شده اند. این آمار 21 برابر هزار و 472 ورودی ثبت شده گارد ساحلی یونان برای کل ماه ژانویه 2015 می باشد.

 

 

به گزارش اتاق خبر،سازمان بین المللی مهاجرت در گزارش دیروز خود نوشت که این ارقام نشان می دهد که ممکن است در سال 2016 تعداد ورودی های دریایی به یونان بشدت بیشتر از مجموع 853 هزار و 650 مهاجر و پناهجویی باشد که در سال 2015 از طریق دریا وارد یونان شدند.
از تعداد ورودی های امسال حدود 48 درصد سوری، 29درصد افغان، 12درصد عراقی، 3درصد پاکستانی و 2درصد ایرانی هستند. اتباع الجزایر، بنگلادش، مصر، اریتره، لبنان و مراکش نیز در میان ورودی های به یونان هستند.
حدود 90درصد مهاجران، اتباع سوریه، عراق و افغانستان هستند که مجاز به عبور از مرز یونان و مقدونیه می باشند. به گفته پلیس یونان، از ابتدای ژانویه 2016 تاکنون حدود 31 هزار نفر از مرز یونان و مقدونیه عبور کرده اند.
میزان تلفات مهاجران در دریا نیز با بد شدن شرایط جوی افزایش یافته است و از ابتدای ژانویه 2016 تاکنون دست کم 95 نفر در آبهای مدیترانه غرق شده اند.
به گزارش ایرنا، جنگ داخلی و مداخله نظامی دیگر کشورها موجب افزایش شدید مهاجرت از کشورهای عراق، افغانستان و سوریه شده است. ازدحام مهاجران پناهجو در برخی از جزایر یونان از جمعیت این جزایر فراتر رفته و ساکنان بومی با اعتراض به مسئولان، خواستار ارائه خدمات بیشتر به پناهجویان و انتقال سریع آنان به شهرهای بزرگ شده بودند.
کشتی های یونانی روزانه به انتقال پناهجویان از جزایر کوچک و نزدیک به مرزهای آبی ترکیه به بندر پیراس واقع در نزدیکی شهر آتن و دیگر شهرهای یونان اشتغال دارند و از روند ورود پناهجویان به این کشور حتی در فصل سرد زمستان کاسته نشده است.
در همین حال تعدادی از کشورهای اروپایی یونان را به ندادن خدمات کافی به پناهجویان متهم می کنند که آنان به اجبار به کشورهای دیگر اروپا می روند و تلاش می کنند به صورت غیرقانونی وارد این کشورها شوند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید