قهرمان دیروز ووشو جهان حامی امروز ایتام دامغانی شد | اتاق خبر
کد خبر: 311012
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 13:33
باحضور دبیر فدراسیون ووشو؛
قهرمان سابق جهان در رشته ووشو طی مراسمی، با حضور در محل کانون فرهنگی تربیتی حاج اکبر تقوی دامغانی حامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دامغان شد.

اتاق خبر-  قهرمان سابق جهان در رشته ووشو طی مراسمی، با حضور در محل کانون فرهنگی تربیتی حاج اکبر تقوی دامغانی حامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دامغان شد.

حسین اجاقی غروب پنج شنبه در نشستی با حضور دبیر فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان و مسئولان هیئت ووشو استان سمنان و جمعی از فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان، اظهار داشت: توفیق و گام نهادن در مسیر ارزشمند حمایت از ایتام و کودکان نیازمند و قبولی تکفل و سرپرستی معنوی از آنان یک افتخار بس عظیم برایم بوده و به آن می بالم.

وی اضافه کرد: در کنار مسائل دینی و اعتقادی باید موضوع مهم و با اهمیت ورزش را نیز جدی بگیریم و زمینه ورود نوجوانان و جوانان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) را به خوبی فراهم کنیم.  

اخلاق درس بزرگ به ورزشکاران است

قهرمان یازده دوره مسابقات جهانی از ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۱، با بیان اینکه ورزش ووشو یکی از ورزش های تاثیر گذار در جامعه بوده و این ورزش اینده خوب و در خشان داشته و دارد، گفت: وجود اماکنی مانند کانون های فرهنگی و تربیتی در نهادی چون کمیته امام خمینی (ره) و تربیت و پرورش فرزندان یتیم ادامه دادن راه و روش امیرالمومنان علی (ع) است و امروز حضور من در این مکان درس بزرگ برای من ورزشکار بوده که باید به دیگر ورزشکاران منتقل شود.  

اجاقی بیان داشت: امیدوارم با قبولی حمایت مالی از فرزندان یتیم دامغانی به عنوان حامی گام و قدم های موثری در این راستا بر دارم و ذخیره اخرت خود از آن بهره بده و باقیات وصالحات از خود به یادگار بگذارم.

وی افزود: در ورزش، اخلاق حکم فرماست و این اخلاق در وهله نخست در کمک و یاری به همنوع نمود پیدا می کند ...

ورزش، سرمایه اجتماعی است

دبیر فدراسیون وو شو جمهوری اسلامی ایران نیز در این آئین، از ورزش به عنوان سرمایه اجتماعی یاد کرد و گفت: فدراسیون ووشو از فدراسیون های موفق کشور بوده که تاکنون توانسته گام های موثر و ارزشمندی چه در زمینه ورزشی و چه در زمینه معنوی و اخلاقی بردارد چرا که ما معتقدیم ورزش، سرمایه ای اجتماعی است.

محمود متدین با اشاره به جایگاه معنویات در ورزش، به ویژه رشته رزمی ووشو، ابراز داشت: در کنار انجام فرایض دینی و اعتقاد بارز به خداوند رحمان و رحیم باید به موضوع مهم و با اهمیت ورزش نیز پرداخت و از آن غافل نشد.

وی با اشاره به قهرمانی تیم ووشو جمهوری اسلامی ایران به عنوان قهرمان جهان در ۲۰روز گذشته، افزود: این قهرمانی سند محکم برای ورزشکاران ووشو کار جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود  و از افتخارات فدراسیون ووشو است .

۱۶۰فرزند یتیم در دامغان حضور دارند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دامغان نیز از وجود ۱۶۰فرزند یتیم تحت حمایت این نهاد در این شهرستان خبر داد و گفت یک هزارو ۳۰۰حامی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دامغان حمایت مالی دارند.

محمد قوسی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۸۰میلیون تومان حامیان ایتام دامغانی کمک نقدی و غیر نقدی داشتند، ادامه داد: هشت حامی در خارج از کشور در طول ده ماهه نخست سال جاری ۶۵ میلیون تومان کمک مالی از ایتام دامغانی را داشتند.

وی ضمن تشکر از قهرمان سابق جهان در رشته ووشو و فدراسیون این رشته ورزشی برای عنایت ویژه به مسائل معنوی و کمک به ایتام، افزود: حسین اجاقی ها در این کشور، الگویی برای همه نسل های جوان هستند چرا که اخلاق را در جامعه نهادینه می کنند.

در این آئین از سرمربی و دبیر فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران با اهدا ء تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید