سونوگرافی با تلفن همراه هوشمند | اتاق خبر
کد خبر: 311026
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 15:11
به نظر می‌رسد که به‌زودی نسل جدیدی از حسگرها برای تلفن‌های همراه هوشمند ساخته خواهند شد که همگی بر اساس فناوری فراصوت یا به‌صورت شناخته‌تر، سونوگرافی عمل خواهند کرد.

اتاق خبر - حسگرهای تلفن‌های همراه مسیری بسیار طولانی را سپری کرده‌اند و در طول این مدت شاهد بسیاری از تغییرات و پیشرفت‌ها در این قطعات مکمل همراه‌ها بوده‌ایم. امروزه شرکت‌ها برای ارائه حسگرهای نیرومندتر و جدیدتر بر روی تلفن همراه هوشمند خود به رقابت می‌پردازند و تمام شرکت‌ها به دنبال اختراع‌های جدید در این زمینه هستند تا بتوانند در بازار مصرف، متفاوت بوده و برتری داشته باشند.

آزمایشگاه‌های الیپیک برای کسانی که علاقه‌مند به اخبار فناوری هستند و هرروز این خبرها را دنبال می‌کنند نامی آشناست. بیشتر فعالیت این آزمایشگاه‌ها از طریق استفاده از فناوری فراصوت است. برای مثال این آزمایشگاه‌ها در سال 2014 با استفاده از فناوری فراصوت امکان استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه حتی بدون کوچک‌ترین تماس را برای کاربران خود فراهم کردند.

بنا بر گزارش‌ها، این کمپانی هم‌اکنون خلاقیت‌های جدیدی را در زمینه فناوری فراصوت انجام داده است. انتظار می‌رود که این آزمایشگاه با خلاقیت‌های خود نیاز به استفاده از حسگرهای مجاورتی در تلفن‌های همراه را از بین ببرد. در این مورد، شاید شما هم تاکنون به این فکر کرده باشید که دوایر سیاه موجود در قسمت بالایی صفحه‌نمایش تلفن همراهتان چیست و به چه‌کاری می‌آید؟ این دایره‌ها معمولا می‌توانند برای مواردی مانند قفل کردن صفحه‌نمایش در هنگام تماس و غیره به کار گرفته شوند ولی به‌صورت کلی باید گفت که می‌توان انتظار داشت که این شرکت به‌زودی استفاده از آن‌ها را دستخوش تغییراتی شگفت‌انگیز سازد زیرا با توجه به فناوری موردنظر الیپیک، این قطعات سخت‌افزاری از بین خواهند رفت!

حال برنامه این شرکت این است که برای انجام این فرایند، به‌جای استفاده از یک حسگر سخت‌افزاری ویژه، می‌توان از میکروفون و هدفون دستگاه استفاده کرد و به‌این‌ترتیب فضای بیشتری در دستگاه‌ها ذخیره خواهد شد. بلندگو صدایی در محدوده فراصوت را از خود خارج خواهد کرد که به کمک نرم‌افزار این شرکت، زمانی که صدا به جسمی برخورد کرده و تغییر مسیر می‌دهد، تلفن همراه شما از این موضوع با خبر خواهد شد و به کمک آن صفحه‌نمایش قفل می‌شود.

منبع: آی تی رسان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید