نتانیاهو به دنبال کمک های نظامی بیشتر از سوی آمریکا است | اتاق خبر
کد خبر: 311041
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 20:48
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در داووس گفت که این رژیم بعد از توافق هسته ای ایران نیاز به کمک های نظامی بیشتری دارد.

اتاق خبر- نخست وزیر رژیم صهیونیستی در داووس گفت که این رژیم بعد از توافق هسته ای ایران نیاز به کمک های نظامی بیشتری دارد.

نتانیاهو تاکید کرد: توافق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که منجر به لغو تحریم ها علیه ایران به عنوان دشمن اسراییل در منطقه شد، باعث بالا رفتن هزینه های تل آویو در جهت حفظ برتری نظامی اش می شود.

وی مدعی شد: روانه شدن پول های نقد به ایران این امکان را به تهران خواهد داد از گروه های مسلح به ویژه حزب الله لبنان که به نیابت از این کشور می جنگند، حمایت بیشتری کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش علیه عنوان کرد: مقاومت در برابر تجاوز مستمر ایران در منطقه که می تواند بعد از لغو تحریم های اقتصادی افزایش یابد، ضروری است.

وی ادامه داد: بهترین راه برای توقف تجاوز ایران در وهله اول حمایت از متحدان آمریکاست.

نتانیاهو تصریح کرد: ما از کمک های بیشتر سخن می گوییم، به خاطر داشته باشید که ارزش این کمک ها طی ده سال گذشته با مبالغ هنگفتی که ایران به دست خواهد آورد، قابل مقایسه نیست.

نتانیاهو در حالی توافق هسته ای ایران با کشورهای قدرتمند را اشتباه تاریخی خواند که رژیم صهیونیستی صدها کلاهک هسته ای در اختیار دارد.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی در حال رایزنی با آمریکا در مورد دریافت کمک های نظامی جدید برای ۱۰ سال آینده است، تل آویو تمایل دارد کمک های نظامی واشنگتن که در حال حاضر به ۳.۱ میلیادر می رسد، افزایش یابد.

این مبلغ شامل هزینه های آمریکا در پروژه های رژیم صهیونیستی از جمله سامانه دفاع موشکی موسوم به گنبد آهنین نمی شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید