ایران تعهدی برای محدودیت برنامه موشکی‌اش نداده است | اتاق خبر
کد خبر: 311067
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 10:36
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تحریم ایران از سوی وزارت خزانه داری آمریکا را بهانه تراشی عنوان و تاکید کرد که ایران تعهدی برای محدودیت برنامه موشکی خود نداده است.

اتاق خبر- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس شورای اسلامی تحریم ایران از سوی وزارت خزانه داری آمریکا را بهانه تراشی عنوان و تاکید کرد که ایران تعهدی برای محدودیت برنامه موشکی خود نداده است.

سید باقر حسینی با اشاره به افزودن نام شرکت‌ها و افراد جدید به فهرست تحریم‌های ایران از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه برنامه موشکی ایران اظهار کرد:این امر در ادامه بهانه تراشی ‌های آمریکاست و راه به جایی نخواهد برد. این اقدامات در واقع نقض برجام است و ادامه آن به نفع آمریکا و اروپا و هیچ کس نیست.

وی افزود: ما در صنایع موشکی مان و آنچه برای دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشورمان لازم است آزاد هستیم و این موضوع به هیچ کشوری ارتباط پیدا نمی‌کند چرا که ایران هیچ تعهدی در این زمینه نداده است.

نماینده مردم زابل در مجلس یاد آور شد: تعهد ما فقط در قبال سلاح اتمی است که آن هم هیچ گاه دنبالش نبوده‌ایم در غیر این صورت هیچ کس نمی‌تواند برای ما تعیین تکلیف کند و هر فشاری در این زمینه ظالمانه و ابلهانه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد:‌ اگر غربی‌ها واقعا نگران صلح و امنیت جهانی هستند از بمب‌های اتمی اسراییل، آمریکا و بقیه دوستانشان باید ابراز نگرانی کنند و دنبال جمع آوری آنها باشند نه موشک‌های ایران که برای دفاع از خود است.

حسینی با بیان اینکه مکتب و مذهب جمهوری اسلامی اجازه تجاوزگری نمی‌دهد گفت: بنابراین هیچ تهدیدی از جانب جمهوری اسلامی برای هیچ کشوری وجود ندارد مگر متجاوز.

وی در پایان با بیان این که افکار عمومی دنیا با موضوع برجام آگاهی لازم را به دست آورده است، یاد آور شد: آنها در برجام اعتراف کردند که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح اتمی نبوده و انحرافی صورت نگرفته است و آنچه مطرح شده نیز در حد مطالعات و تحقیقات بوده است. همین نشان داد آنها دنبال بهانه تراشی هستند. اما اگر بخواهند باز هم از این حرفها بزنند عدم صداقت‌شان بیشتر آشکار می‌شود.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید