اصلاح شیوه نامه پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دوره ­های ارشد دانشگاه تربیت مدرس | اتاق خبر
کد خبر: 311068
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 18:33
شورای همکاری‌های علمی بین ­المللی دانشگاه تربیت مدرس، شیوه نامه پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دوره‌های ارشد این دانشگاه را اصلاح کرد.

اتاق خبر- شورای همکاری‌های علمی بین ­المللی دانشگاه تربیت مدرس، شیوه نامه پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دوره‌های ارشد این دانشگاه را اصلاح کرد.

دکتر خاجی مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی در این نشست، شیوه نامه پیشنهادی پذیرش اتباع غیرایرانی متقاضی تحصیل در دوره­‌های کوتاه­ مدت کارشناسی ­ارشد که از سوی معاونت آموزشی دانشگاه ارائه گردیده را مورد بررسی قرار داد.

وی جایگزینی اصطلاح دانشجویان بین­ المللی به جای دانشجویان غیرایرانی یا خارجی، اصلاح تاکید بر فراگیری زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان بین­‌المللی به دلیل مدنظر بودن برگزاری دوره­‌های کارشناسی ­‌ارشد به زبان بین‌­المللی، اصلاح مدت زمان دوره مزبور از 18 ماه به 12 ماه، حذف آزمون و مصاحبه تخصصی جهت ورود دانشجویان بین­‌المللی به دوره­‌های آموزشی مذکور، ارائه مدرک زبان بین­‌المللی، تعیین دانشکده‌­های اجرا کننده دوره­‌های فوق و به روز بودن و بین­‌المللی بودن دروس آموزشی دوره را جهت اصلاح و ویرایش شیوه نامه ارائه شده، بیان کرد.

دکتر خاجی در ادامه طرح پیشنهادی معاونت بین­‌الملل دانشگاه را مورد بررسی قرار داد و گفت: طرح مزبور دارای سه مدیریت و یک شورای سیاستگذاری و برنامه­ ریزی است.

 دکتر احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس نیز در این نشست استفاده از اصطلاح دانشجویان غیرایرانی را پیشنهاد معاونت­‌های دانشگاه عنوان نموده و استفاده از اصطلاح دانشجویان خارجی را بلامانع دانست.

وی تدوین شیوه نامه را برای مشخص شدن روال کار مهم دانست و گفت: در مرحله بعد نسخه ای از این شیوه نامه آماده شده و در اختیار دانشجویان بین‌­المللی قرار خواهد گرفت.  

رییس دانشگاه تربیت مدرس افزود: دوره­ کوتاه­ مدت کارشناسی ­ارشد می­ تواند دربرگیرنده 28 واحد باشد و با احتساب پایان نامه در بازه 32-28 واحد قرار گیرد.

در ادامه جلسه، جزئیات سفر رییس جمهور چین و هیات دانشگاهی همراه ایشان به کشورمان در بهمن ماه جهت انجام برنامه‌ریزی برای استفاده از فرصت پیش رو در توسعه تعاملات آکادمیک مورد تاکید قرار گرفت.

  در پایان اعضای شورای همکاری های علمی بین المللی طرح اولیه معاونت بین الملل را بررسی و پیشنهادهایی ارائه کردند.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید