هشدار «مانوئل والس» درباره فروپاشی اتحادیه اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 311162
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 06:51
نخست وزیر فرانسه تداوم بحران مهاجرت را مایه نابودی اتحادیه اروپا دانست و از آن به عنوان عاملی برای بی ثباتی جوامع غربی نام برد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، واژگونی دو قایق طی شب گذشته در دریای اژه و کشته شدن جمعا ۴۲ مهاجر در حد فاصل سواحل ترکیه تا یونان جدیدترین اخباری است که از بحران مهاجرت به گوش می رسد.

 این در حالیست که «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در مصاحبه ای که با خبرگزاری «بی بی سی» داشته است، هشدار داد که بحران مهاجرت اتحادیه اروپا را با خطر نابودی مواجهه خواهد ساخت.

وی بی آنکه به نقش غرب در پیدایش داعش و نابسامانی خاورمیانه اشاره کند، مدعی شد: اروپا قادر به پذیرش همه مهاجرینی که از بیم جنگ سوریه و عراق می گریزند، نیست چرا که این امر به بی ثباتی جوامع خودمان منجر می شود.

والس همچنین با توجه به حادثه تروریستی پاریس که در اواخر سال میلادی گذشته (۲۰۱۵) اتفاق افتاد و ۱۳۰ کشته بر جا گذاشت، گفت: تا وقتی جنگ علیه داعش پایان نیافته، فرانسه همچنان ملزم به حفظ شرایط اضطراری خواهد بود.

 وی در نهایت هشدار داد: اتحادیه اروپا نیازمند اتخاذ اقدام عاجل برای حفاظت از مرزهای خود است چرا که در غیر این صورت ایده اروپای واحد زیر سؤال می رود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید