تشکیل احزاب قوی نقش مهمی در توسعه کشور دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311301
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 14:55
جلایی پور:
یک فعال سیاسی و استاد علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت : تشکیل احزاب قوی و برگزاری انتخابات حزبی نقش مهمی در توسعه کشور دارد.

به گزارش اتاق خبر، حمید جلایی پور عصر جمعه در مجمع شورای راهبردی اصلاح طلبان استان اصفهان در دانشگاه اصفهان در سخنانی با اشاره به اینکه در همه کشورهای جهان دولت ها نمی توانند بصورت کامل انتظارات مردم را برآورده سازند، افزود: تشکیل مجلس و برگزاری انتخابات نمایندگان در راستای تحقق انتظارات و خواسته های مردم و منافع ملی است.
وی با اشاره به اینکه در همه جای دنیا امور جوامع توسط حاکمیت اداره می شود، تصریح کرد: مردم باید این قدرت را به حکومت تفویض کنند تا امور را رتق و فتق کند و تشکیل مجلس ملی که در کشورما شورای اسلامی می باشد، در همین راستاست.
جلایی پور با اشاره به نمایشی بودن انتخابات در نظام شاهنشاهی در دوره پهلوی گفت: یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی از بین بردن انتخابات نمایشی بود.
وی با بیان اینکه در دوره پهلوی، توسعه اقتصادی بر توسعه سیاسی ارجحیت داشت ، افزود: به همین دلیل نتوانستند جامعه را از منظر سیاسی رشد دهند.
جلایی پور ادامه داد: هرکس بر اساس توانمندی ها و هنر خود باید این رویکرد را در دانشگاه، رسانه، سمن، خیریه و از طریق تریبون های قانونی که وجود دارد، مطرح کند.
وی با اشاره به حل شدن مساله هسته ای ایران، گفت: مساله هسته ای بیش از آنکه بصورت علمی و کارشناسی پیش رود، سیاسی و احساسی شد اما بالاخره پس از 10 سال با تدابیر دولت تدبیر و امید با قرارگرفتن در مسیر صحیح حل و فصل شد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب توضیح بااشاره به ذیل بند هفت سازمان ملل که براساس آن اجماع جهانی برای مقابله با کشور هدف حاصل می شود، تصریح کرد: هر کشوری که ذیل بند هفت سازمان ملل رفته است سرنوشت خوبی پیدا نکرده است و در اینخصوص نگرانی های ملی وجود داشت که در در نهایت با درایت دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده هسته ای، این مساله بخوبی حل شد.
وی گفت: مردم در سال 92 با حضور در انتخابات زمینه تدوین برجام را فراهم کردند و با به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته ای و قطعی شدن برجام خوشحال شدند.
رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان نیز گفت: به رغم وجود اختلاف نظرها و سلایق متفاوت در کشور، حفظ منافع ملی بر منافع گروهی و حزبی ارجحیت دارد.
علی نکویی تصریح کرد: جریان اصلاح طلب در قالب حرکت های قانونی و پرهیز از حرکت هرگونه رفتارهای غیرقانونی، تندروی و افراطی به مسیر خود ادامه خواهد داد.
نکویی بااشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران در دولت تدبیر و امید، گفت: به رغم فضا سازی ها و شیطنت های داخل و خارج پرونده هسته ای ایران با اجرایی شدن برجام بسته شد.
وی با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای کشور در طی سال های گذشته تصریح کرد: زمان زیادی نیاز است تا دولت تدبیر و امید با عقلانیت، حوصله و درایت این مشکلات را برطرف و وعده های خود را محقق کند.
رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان در ادامه با اشاره به رد یا احراز نشدن صلاحیت شماری از داوطلبان مجلس شورای اسلامی، از این داوطلبان خواست اعتراض خود را در چارچوب قانون و براساس رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری به مسئولین ذیربط ارائه کنند.
وی با بیان اینکه ' رای دادن و نامزد شدن حق مردم است و نمی شود از آن صرف نظر کرد' از شورای نگهبان قانون اساسی درخواست کرد؛ صلاحیت شماری از داوطلبان مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنها به تایید این شورا نرسیده است را بار دیگر بررسی کند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید