پیست اسکی کوهرنگ زمینه بین المللی شدن را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311690
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 01:29
رئیس فدراسیون اسکی گفت: پیست اسکی کوهرنگ زمینه تبدیل از کشوری به بین المللی را دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، ناصر طالبی ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: پیست اسکی کوهرنگ زمینه تبدیل از کشوری به بین المللی را دارد.

وی عنوان کرد: این پیست اسکی با توجه به وجود ظرفیت های گردشگری و پتانسیل های موجود در منطقه و قرار گرفتن در ارتفاعات زمینه بین المللی از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

رئیس فدراسیون اسکی عنوان کرد: ثبت این پیست اسکی در فدراسیون جهانی اسکی نیازمند تلاش و کوشش و رعایت استانداردهای لازم است.

ناصر طالبی یادآور شد: ساختار این پیست و طرح های آن بررسی شده و حدود ۵۰ درصد طرح اجرایی این پیست اسکی انجام شده است.

رئیس فدراسیون اسکی ادامه داد: توسعه پیست اسکی کوهرنگ و بین المللی شدن این پیست زمینه را برای ورود ورزشکاران خارجی فراهم می کند که این مهم موجب توسعه منطقه می شود.

وی افزود: به واسطه وجود ظرفیت ها و پتانسیل ها در مطنقه زمینه برگزاری مسابقات کشوری اسکی در رده جوانان و نوجوانان در این منطقه وجود دارد.

بیش از پنج هزار مسافر  و گردشگر به کوهرنگ سفر کردند

فرماندار کوهرنگ نیز در این نشست گفت: شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان های مهم گردشگری استان و کشور به شمار می رود و در فصل زمستان یکی از مهمترین نقاط برف گیر کشور است.

مرتضی زمان پور عنوان کرد: وجود پیست اسکی یکی از ظرفیت های مهم این شهرستان برای توسعه ورزش های زمستانی به شمار می رود که توسعه این پیست بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: وجود پیست اسکی در کنار ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری، این منطقه را به یکی از پر مسافر ترین مناطق کشور در فصل زمستان تبدیل کرده است.

فرماندار کوهرنگ افزود: از ابتدای زمستان تاکنون بیش از پنج هزار مسافر  و گردشگر به این منطقه سفر کرده اند.

مرتضی زمان پور یادآور شد: باید با توسعه زیرساخت ها و معرفی و اطلاع رسانی ظرفیت های گردشگری و ورزشی این منطقه زمینه را برای ورود مسافران و گردشگران فراهم کرد.

کوهرنگ در پی توسعه زیرساختها و فراهم آوردن امکانات توسعه پیدا می کند

امام جمعه کوهرنگ نیز در این نشست عنوان کرد: ورزش و تحرک از سفارش های انبیا و امامان است که باید زمینه برای انجام ورزش مردم فراهم شود.

حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی تاکید کرد: توسعه تجهیزات و امکانات نقش مهمی در توسعه ورزش در شهرستان دارد.

وی عنوان کرد: شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان های سردسیر و محروم کشور به شمار می رود که با وجود داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری، محرومیت همچنان در برخی از روستاهای این شهرستان دیده می شود.

امام جمعه کوهرنگ گفت: باید مسئولان توجه بیشتری به این شهرستان داشته باشند و با فراهم آوردن زیرساختها و امکانات زمینه را برای افزایش درآمد مردم و توسعه این منطقه فراهم کنند.

بازدید از پست اسکی کوهرنگ وبررسی این پیست از دیگر برنامه های سفر رئیس فدراسیون اسکی به کوهرنگ بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید