پاکستان باید در مقابله با گروه‌های تروریستی جدیت خود را نشان دهد | اتاق خبر
کد خبر: 311708
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 04:10
اوباما:
رییس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد، پاکستان باید نشان دهد که در مقابله با شبکه‌های افراط‌گرانی که در خاک این کشور فعالیت دارند جدی است و حمله تروریستی اخیر علیه دانشجویان دانشگاه باچاخان پاکستان، لزوم اقدام قاطع‌تر این کشور علیه تروریستها را برجسته

رییس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد، پاکستان باید نشان دهد که در مقابله با شبکه‌های افراط‌گرانی که در خاک این کشور فعالیت دارند جدی است و حمله تروریستی اخیر علیه دانشجویان دانشگاه باچاخان پاکستان، لزوم اقدام قاطع‌تر این کشور علیه تروریستها را برجسته می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری هند در محل شهر واشنگتن که امروز (یکشنبه) انتشار پیدا کرد، عملیاتهای اخیر نیروهای امنیتی پاکستان در مقابله با شبکه‌های افراط‌گران را تحسین کرد اما گفت که باید اقدامات بیشتری از جانب این کشور به منظور ریشه‌کن کردن گروه‌های افراطگر خشونت‌طلب صورت گیرد.

اوباما در این مصاحبه با خبرگزاری هند گفت: پاکستان این فرصت را دارد که نشان دهد در مشروعیت زدایی، مقابله و برچیدن شبکه‌های تروریستی جدی است.

وی ادامه داد:‌ ما در منطقه و در سراسر جهان باید شاهد سیاست تحمل صفر در مقابل پناهگاه‌های امن برای تروریست ها باشیم و باید این تروریست‌ها به دست عدالت سپرده شوند.

این مصاحبه اوباما در حالی انجام شد که روز چهارشنبه گذشته در حمله تروریست‌ها به دانشگاه باچاخان در شمال غرب پاکستان 21 نفر کشته شدند. همچنین حدود یک سال پیش نیز یک کشتار دیگر از سوی عوامل طالبان در مدرسه‌ای متعلق به ارتش پاکستان در شهر پیشاور رخ داد که بیش از 150 کشته برجای گذاشت. به دنبال کشتار شهر پیشاور ارتش پاکستان عملیات علیه افراط‌گران در مناطق قبیله‌نشین را تشدید کرد هرچند که مقام‌های هند مدعی هستند مقام‌های پاکستان چشم خود را به روی فعالیت‌های گروه‌های افراط‌گر در مرز دو کشور می‌بندند.

اوباما گفت: عملیات سرکوب افراط‌گران از جانب ارتش پاکستان یک سیاست درست بوده اما پاکستان باید اقدام‌های موثرتری را در این راستا انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: از زمان حمله پیشاور، ما شاهد اقدام پاکستان علیه چندین گروه افراط‌گر مشخص بودیم. ما همچنین شاهد تداوم تروریسم در داخل پاکستان نظیر حمله اخیر به دانشجویان دانشگاهی در شمال غرب پاکستان بوده‌ایم.

همچنین اوباما گفت که حمله اخیر افراد مسلح به یک پایگاه نیروی هوایی هند در نزدیکی مرز پاکستان نمونه دیگری است که نشان می‌دهد هند برای مدت طولانی متحمل تروریسم نابخشودنی شده است.

این حمله چند روز بعد از آن اتفاق افتاد که نارندرا مودی، نخست وزیر هند نخستین سفر خود به پاکستان را انجام داد.

اوباما در این مصاحبه تداوم روابط هند و پاکستان را تشویق کرده و گفت: رهبران دو کشور در حال پیشبرد یک گفت‌وگو در زمینه چگونگی مقابله با افراط‌گرایی خشونت‌طلب و تروریسم در سراسر منطقه هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید