گزارش جنجالی فساد در فوتبال در مجلس قرائت و به قوه قضاییه ارجاع شد | اتاق خبر
کد خبر: 311931
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 19:54
خبرآنلاین نوشت: گزارش جنجالی فساد در فوتبال ایران یک روز پس از انتشار در رسانه‌ها، در صحن علنی مجلس قرائت و پرونده به قوه قضاییه ارجاع شد

اتاق خبر - سخنگوی کمیسیون اصل 90  صبح امروز گزارش این کمیسیون درباره‌ عملکرد وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال را در جلسه علنی خانه ملت قرائت کرد.

مصطفی افضلی‌فرد پس از قرائت این گزارش خاطرنشان کرد: در این گزارش عوامل مختلفی که در ایجاد فساد در فوتبال موثر بوده و هستند آمده است. به گفته وي هنوز پرونده گزارش فساد در فوتبال مفتوح است.

در پايان اين گزارش آمده بود که کمیسیون اصل نود مجلس در راستای انجام وظایف مصرح در قانون اساسی و متعاقب وصول شکایات و گزارش‌های متعدد در خصوص موضوع «نهادینه شدن فساد و تخلف در فوتبال ایران» ضمن استعلام از مراجع نظارتی و اداری قانونی مرتبط با موضوع، تشکیل جلسات متعدد و مصاحبه با تعداد زیادی از علاقه‌مندان فوتبال و استماع نظر کارشناسان خبره و انجام تحقیقات لازم، اقدام به بررسی این پرونده نمود که خلاصه‌ای مجمل و متناسب با قرائت در جلسه عمومی مجلس شورای اسلامی تهیه گردید و حسب مورد، پرونده جهت طی مراحل قانونی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد. 

گفتني است، محمدرضا باهنر که ریاست جلسه امروز مجلس را بر عهده داشت نيز در تذکری گفت: در اینگونه موارد که قرار است گزارش کمیسیونی درباره تحقیق وتفحص از نهادی در مجلس قرائت شود، نباید قبل از قرائت، این گزارش رسانه ای شود. اما متاسفانه درباره فوتبال این اتفاق رخ داد و برخی رسانه ها روز گذشته متن کامل این گزارش را منتشر کردند که کار درستی نبود. چرا که در قانون و آيین نامه داخلی مجلس آمده است که انتشار این گزارش ها باید پس از قرائت درصحن علنی مجلس صورت گیرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید