حساسیت و ترس از ایران در تمامی عربستان وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311997
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 04:15
لوپوئن:
یک نشریه فرانسوی در گزارشی به واهمه عربستان سعودی از ایران و حمایت‌های سرمایه‌داران این کشور از تروریست‌های حاضر در منطقه اشاره کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس،  وبگاه رادیو بین‌المللی فرانسه در مطلبی به نقل از نشریه فرانسوی زبان «لوپوئن» نوشت: عربستان سعودی، بهترین متحد غرب در منطقه پیوندی مبهم با افراط گرایان دارد و نفت هم حربه این کشور و هم نقطه ضعفش است.

به نوشته این نشریه، عربستان با شعله ور کردن تنش یمن، هم منطقه را به بحران کشانده و هم به جنگ بین سنی‌ و شیعه دامن زده است. این در حالی است که ایران بعد از برجام دوباره قابل گفت‌‌وگو شده است.

این نشریه فرانسوی سپس نوشت: سعودی‌ها حساسیت زیادی به ایران دارند به طوری‌که این حساسیت آن‌ها را مجبور به تصمیم‌های نادرست چون مداخله نظامی در یمن می کند.

بر اساس این گزارش، حساسیت و ترس از ایران در تمامی عربستان وجود دارد و مردم این کشور از کوچکی و در مدارس یاد م‌ گیرند چگونه از ایرانیان متنفر باشند.

لوپوئن در خاتمه با انتقاد از حمایت‌های مالی ریاض از تروریست‌ها نوشت: برخی اشخاص خارج از دولت عربستان سعودی به حمایت از افراطگرایان می‌پردازند می دهند و چمدان‌های پول نقد  از زوریخ ، جزایر کایمان به خرابکاران می‌رسد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید