دومین نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 312223
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 21:12
کاری نمی‌کنیم پلیس تذکر بدهد
محمد حیدری دبیر جشنواره سی و چهارم بار دیگر روبروی خبرنگاران نشست تا درباره جشنواره فیلم فجر سخن بگوید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، او این بار در حالی به این نشست آمد که علاوه بر مهتاب کرامتی، بهروز غریب‌پورُ مجید مظفریُ علی حیدری و امیر عابدی او را همراهی می‌کردند. 

او در آغاز سخنان خود گفت که استفاده از بانوان سینمای ایران در ترکیب هیات داوری و بخش‌های مختلف جشنواره اتفاقی نیست. حیدری همچنین خبر از رونمایی مجموعه فیلم‌های برنده سیمرغ در روز جمعه ۹ بهمن در موزه سینما خبر داد و گفت که روز پنجشنبه هم از ۱۴ دوبلور سینمای ایران تقدیر خواهد شد. رونمایی از مجموعه «صد سال موسیقی سینمای بعد از انقلاب» دیگر موردی که حیدری به آن اشاره کرد. 

او درباره مضمون فیلم‌ها هم گفت امسال فیلم‌ها بیشتر داستانگو هستند و در بیشتر آنها نقد اجتماعی دیده می‌شود هر چند این نقد به معنای سیاه‌نمایی نیست. 

همکاری با پلیس و نیروی انتظامی دیگر نکته‌ای بود که حیدری به آن اشاره کرد و گفت کاری نمی‌کنیم که پلیس تذکر بدهد.

بر اساس گفته‌های او امسال هم رایتل اسپانسر و حامی جشنواره است و ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌ها را تامین می‌کند. حیدری در ادامه سخنانش درباره فشارهایی سخن گفت که نهادها و صاحبان فیلم‌هایی که به جشنواره راه نیافته‌اند به او وارد کرده‌اند و گفت ما زیر بار این فشارها نرفتیم و سعی کردیم به قوانین پایبند بمانیم. 

او همچنین گفت که کیانوش عیاری و رخشان بنی‌اعتماد داوری در جشنواره فیلم فجر را نپذیرفته‌اند و درباره حضور رضا میرکریمی به عنوان دبیر بخش بین‌الملل جشنواره فجرگفت: «سینمای ایران به این اقتدار رسیده که افراد هم در بخش‌های اجرایی و هم بخش‌های هنری حاضر باشند. ما باید باور کنیم که هنرمند هم می‌تواند مشاور باشد هم در بخش‌های اجرایی حضور داشته باشد. 

درباره همکاری با انجمن منتقدان سینما نیز گفت: جلسه ای با آنها تشکیل دادیم که پیشنهاد حضور منتقد در هیاتداوران را مطرح کردند ولی اسمی را اعلام نکردند. ما پیشنهادها را می شنویم و در نهایت خودمان انتخاب میکنیم که چه داورانی حضور داشته باشند.

دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سوال که آیا حضور نداشتن برخی از فیلم ها در بخش ملیبه دلیل حضور داشتن آنها در بخش بین الملل است؟ گفت: تعداد آثاری که در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کردندبراساس نظر انتخاب هیات انتخاب بوده است و هیچ صحبتی درباره بخش بین الملل اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: دوست داشتیم تعداد آثار بیشتر می شد اما وقتی درباره کیفیت صحبت می کنیم باید در یک جاییبایستیم. می توانست تعداد آثار تا ۴۴ تا پیش برود ولی در مجموع هیچ صحبتی با بخش بین الملل نشده است و درآن بخش خود آقای میرکریمی تصمیم گیرنده هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید