جنرال الکتریک آمریکا وارد مذاکره با ایران شد | اتاق خبر
کد خبر: 312245
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 20:35
معاون شرکت آمریکایی جنرال الکتریک‌ از مذاکره این شرکت با ایران خبر داد و گفت: ایران از نظر استراتژیک یک کشور مهم است و شرکت های غربی در حال حاضر تلاش دارند تا موقعیت خوبی در بازار این کشور برای خود دست و پا کنند.

اتاق خبر: شرکت آمریکایی جنرال الکتریک در حال گفت و گو برای ورود به بازار ایران پس از اجرای توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ جان رایس، معاون رئیس شرکت جنرال الکتریک در مصاحبه با روزنامه آلمانی زبان هاندلس بلات، ضمن ابراز خوش بینی نسبت به آینده تجارت با ایران گفت، شرکت متبوع وی در حال مذاکره با طرف ایرانی است.

رایس در عین حال گفت: «بحث های ما هنوز در مراحل خیلی اولیه قرار دارد.»

رایس در ادامه افزود، ایران از نظر استراتژیک یک کشور مهم است و شرکت های غربی در حال حاضر تلاش دارند تا موقعیت خوبی در بازار این کشور برای خود دست و پا کنند.

این مقام ارشد شرکت جنرال الکتریک همچنین گفت، اما هنوز محدودیت هایی به ویژه برای شرکت های امریکایی وجود دارد، «بنابراین ما در مقایسه با رقبای اروپایی و آسیایی مان وضعیت نامساعدی داریم.»

روز جمعه، سخنگوی شرکت جنرال الکتریک گفته بود: «ما پیدا کردن راه هایی برای تجارت در ایران را آغاز کرده ایم و در عین حال به طور کامل از مقررات دولت آمریکا تبعیت می کنیم.»

روز 16 ژانویه، ایران و قدرت های جهانی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را که در جولای 2015 منعقد کرده بودند، آغاز کردند.

پس از اجرایی شدن برجام، تمام تحریم های مرتبط با هسته ای ایران که از سوی اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل اعمال شده بود، به صورت دائمی برداشته شد. ایران نیز محدودیت هایی را بر فعالیت های هسته ای خود اعمال کرده است.

لغو اخیر تحریم های اقتصادی علیه ایران موجب هجوم شرکت های بین المللی برای حضور در بازار وسیع و 80 میلیون نفری ایران شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید