Performancing Metrics

افتتاح 2300 واحد مسکن مهر اندیشه در دهه فجر | اتاق خبر
کد خبر: 312523
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 16:50
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه با بیان این‌که مشکل انشعاب گاز مسکن مهر شهر جدید اندیشه به طور کامل رفع شده از افتتاح 2300 واحد مسکن مهر این شهر در دهه فجر سال جاری خبر داد.


اتاق خبر: محمد آئینی اظهار کرد: در دهه فجر امسال 11 پروژه شهر جدید اندیشه آماده‌ی بهره‌برداری است و در مجموع قریب به 2300 واحد را در دهه فجر با تمامی خدمات زیربنایی تحویل متقاضیان خواهیم داد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی درخصوص مشکل تامین گاز شهر اندیشه که پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرده بود گفت: برخلاف این‌که قبلا تصور می‌شد زیرساخت‌های اندیشه آماده است، به دلیل جانمایی صورت گرفته مجبور شدیم بیش از 3 کیلومتر فشار قوی گاز و 2 ایستگاه تغییر فشار انجام دهیم که مقداری زمان‌بر بود. البته دستگاه‌های خدمات رسان همکاری خوبی داشتند و مشکلی در زمینه آب و برق نداشتیم. فقط در مورد گاز کمی دچار وقفه شدیم که خوشبختانه این مساله حل شده و هم‌اکنون علمک‌های گاز در پروژه‌ها نصب شده است.

مدیرعامل شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: حدود 2 هزار و 376 واحد مسکن مهر 99 ساله در قالب 13 پروژه در شهر جدید اندیشه تعریف شد که در دولت قبل تنها یک پروژه شامل 48 واحد تحویل داده شد و پیشرفت فیزیکی شهر جدید اندیشه در دولت قبل به طور متوسط 35 درصد بود که مابقی به دولت تدبیر و امید کشیده شد.

به گفته‌ی آئینی، ارزیابی‌های انجام شده، شهر جدید اندیشه را از موفق‌ترین شهرهای جدید تلقی می‌کند که توانسته به افق جمعیتی خود برسد. این شهر درخصوص قابلیت زندگی، نگهداری جمعیت، آمار مهاجرت به درون و خارج از شهر از شاخص‌های مناسبی برخوردار است.

وی یادآور شد: در فاصله سال 1385 تا 1390 حدود 30 هزار نفر وارد شهر جدید اندیشه شده‌اند و 10 هزار نفر خارج شده‌اند، لذا با معادله 20 هزار نفری مثبت مواجه هستیم.

مدیرعامل شهر جدید اندیشه با بیان این‌که اندیشه ظرفیت بالایی برای مسکن مهر نداشته است، خاطرنشان کرد: قبل از پروژه مسکن مهر عمده ساخت و سازها توسط بخش خصوصی در شهر جدید اندیشه انجام شده بود. با این وجود حدود 3 هزار و 100 واحد مسکن مهر در این شهر تعریف شد که 717 واحد آن خودمالکی است و در کمتر شهر جدیدی این مساله وجود دارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید