به مردم در تلویزیون آدرس اشتباه می دهید استاد! | اتاق خبر
کد خبر: 313415
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 02:27
انتقاد داور مقیم کانادا از علی خسروی:
خبرآنلاین نوشت: انتقاد علی خسروی در یک برنامه تلویزیونی از کلاس های داوری باعث شد تا سعید مظفری زاده با انتقاد از او بگوید تفسیرش از قانون اشتباه بوده است.

اتاق خبر - علی خسروی کارشناس داوری برنامه شب های فوتبالی در یکی از صحنه های لیگ یک، درباره شروع مجدد بازی ، ایرادی به سعید بخشی زاده گرفت و با افسوس گفت مشخص نیست در کلاس های آموزش داوری چه چیزی به داوران یاد می دهند.


این انتقاد او را اما سعید مظفری زاده داور بین المللی بازنشسته ایران که ساکن کاناداست ، پاسخ داد. او با اشاره به قانون 12 داوری به علی خسروی گفت:«متاسفانه تفسیر شما از قانون داوری اشتباه است و تصمیم بخشی زاده ، دقیقا همان چیزی است که در قانون آمده. متاسفانه آقای خسروی عزیز در یک برنامه زنده تلویزیونی تفسیری اشتباه از قوانین داوری را برای بینندگان برنامه گفتند و برایش افسوس هم خوردند. امیدوارم ایشان با مطالعه مجدد قوانین داوری از داور بازی دلجویی کنند و درباره تفسیر و آدرس اشتباهی که به بینندگان این برنامه داشتند هم توضیح مجددی بدهند.»
علی خسروی یکی از منتقدان جدی کمیته داوران در ماه های گذشته است. البته خسروی هم در توضیح این اتفاق و قرائتش از قانون می گوید:«من همیشه از شاگرد خودم کار یاد می گیرم.

ولی بحثم در برنامه شب قبل درباره آوانتاژ بود و داور بازی مثل صحنه هایی که ابتدا آوانتاژ می دهد و بعد از کارتش برای بازیکن خاطی استفاده می کند ، باید استفاده می کرد.

خب می دانید در برنامه های تلویزیونی خیلی وقت نیست و الان با این متن قانون ، حق با شماست و من اصلا حرفی ندارم.من گفتم این صحنه آموزشی می تواند برای صحنه های مشابه باشد. اما بازیکنی که اخطار دارد ، خطا می کند و داور آوانتاژ می دهد و توپ گل می شود ، در آن صحنه داور چه باید می کرد؟ باید بازیکن خاطی را اخراج می کرد؟ این با روح قانون در منافات است! در کلاس های آموزشی هم که چیزی نمی گویند . فیلم های 90 را می گذارند و از خودشان تعریف می کنند و تمام!» 

خسروی البته می گوید همین که این بحث در ایران و کانادا به یک بحث کارشناسی تبدیل شده و حتی مسعود عنایت درباره آن اظهار نظر کرده ، نشان از اهمیت ماجرا دارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید