Performancing Metrics

12 درصد از مصرف بنزین کشور وارداتی است | اتاق خبر
کد خبر: 313591
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 11:55
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در ١٠ ماه نخست امسال به طور متوسط روزانه ٥ میلیون لیتر نفت‌گاز به کشورهای مختلف همسایه از جمله پاکستان و ... صادر شده است.

اتاق خبر: سید ناصر سجادی با تاکید بر این که تنها سوخت وارداتی به ایران هم اکنون بنزین است، گفت: در ١٠ ماه نخست امسال به طور متوسط روزانه ٨,٥ میلیون لیتر بنزین (معادل ١٢ درصد از مصرف کل) به کشور وارد شده است، هم اکنون روزانه ٧١ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در ١٠ ماه نخست امسال به طور متوسط روزانه ٥ میلیون لیتر نفت گاز به کشورهای مختلف همسایه از جمله پاکستان و ... صادر شده است.

سجادی با اشاره به تک نرخی شدن بنزین در کشور از خردادماه امسال و در پی پایان اعتبار بنزین ٧٠٠ تومانی در کارتهای سوخت در پایان آبانماه، گفت: تک نرخی شدن بنزین سبب کاهش روند رشد مصرف بنزین شده است، به طوری که در سالهای گذشته که بنزین دو نرخی بوده سالانه رشد مصرف ٦ تا ٧ درصد بوده است، اما امسال تاکنون این میزان از ٢,١ درصد بیشتر نشده است که رشدی منطقی است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با اجرایی شدن برجام پیش بینی می شود با تحرک اقتصادی در کشور مصرف سوخت نیز افزایش یابد.

براساس گزارش وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیش از این با تاکید بر آمادگی همه جانبه برای گذر از زمستان امسال، از ذخیره سازی مطلوب سوخت مایع در همه بخشها بویژه نیروگاه‌های برق خبر داده و گفته بود: این شرکت بنابر رسالت ذاتی خود امسال نیز آماده است و سوخت همه بخشها را در حد مطلوبی تامین کرده و این مهم در بخش نیروگاهی دو برابر پارسال است.

وی تاکید کرده بود: به لحاظ ذخیره سازی انواع فرآورده های نفتی در انبارهای نفت و مخازن وضع بسیار مطلوبی داریم و پیش بینی سوختهای جایگزین در همه بخشها شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرده بود: امسال گازرسانی به نیروگاه‌ها نسبت به هفت ماه پارسال افزایش داشته به گونه ای که ٥,٤ میلیارد مترمکعب گاز بیشتر به نیروگاه‌های کشور تحویل و نزدیک به همین مقدار نیز سوخت مایع (نفت گاز و نفت کوره) کمتری در این بخش مصرف شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید