Performancing Metrics

ورود معاون روحانی به اختلاف دولتی‌ها بر سر قیمت بلیت قطار | اتاق خبر
کد خبر: 313638
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 16:07
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این که سازمان حمایت افزایش قیمت بلیت قطار را قبول دارد، گفت: موضوع اختلاف سازمان حمایت و راه آهن مشکل داخلی دولت است و به زودی در این رابطه جلسه ای برگزار می شود.

اتاق خبر: محسن پورسیدآقایی در جمع خبرنگاران در رابطه با اختلاف نظر با سازمان حمایت  اظهار کرد: واقعیت این است که بین ما یک اختلاف نظر حقوقی وجود دارد و آن این است که اختیار افزایش قیمت بلیت قطار با راه آهن است یا سازمان حمایت.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی تصریح کرد: سازمان حمایت معتقد است که این اختیار بر اساس مصوبه ای تغییر کرده و آنها اختیار افزایش قیمت را گرفته اند.

وی ادامه داد: قرار است همین هفته جلسه ای بین وزرای مربوط و معاونت حقوقی رئیس جمهوری در این رابطه برگزار و به این مسئله رسیدگی شود.

وی با تاکید بر این که سازمان حمایت اصل افزایش قیمت بلیت قطار را قبول دارد، افزود: این سازمان معتقد است که افزایش قیمت کمتر از چیزی است که آنها انتظار داستند. کارگروه تنطیم بازار هم افزایش قیمت را عاقلانه و منطقی می داند تنها نکته ما همان تفسیر قانونی است که آیا راه آهن باید اختیار افزایش قیمت را به شرکت ها بدهد یا سازمان حمایت.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: فکر می کنم در اصل موضوع فرقی نخواهد کرد که راه آهن یاد سازمان حمایت اختیار -افزایش قیمت بلیت قطار- را بدهد.

پورسیدآقایی تاکید کرد: شرکت ها باید بتوانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند و افزایش متوسط 8 درصدی بلیت قطار کمترین افزایش قیمتی بوده راه آهن با شرکت ها به تفاهم رسیده است.

وی گفت: از دید مردم این مسئله تفاوتی نخواهد داشت. این مشکل در داخل دولت با برگزاری جلسه بین مسئولان برطرف می شود.

وی همچنین با اشاره به این که قرار نبود مترو کرج به صادقیه بیاید و این یک اشتباه استراتژیک بود، بیان کرد: بر اساس طرح فرانسوی ها قرار بود مترو کرج قبل از صادقیه به زیرزمین برود و در ایستگاه امام خمینی (ره) پس از تبادل مسافر به سمت ورامین امتداد یابد.

وی ادامه داد: مسئولان وقت به دلایلی از جمله کمبود بودجه مترو کرج را به صادقیه متصل کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید