Performancing Metrics

مالیات صادرات کالا صفر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 313697
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 15:59
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از حمایت‌های مالیاتی برای صادرات کالا و خدمات خبر داد و گفت: از سال آینده، 100 درصد درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات با نرخ صفر مالیاتی محاسبه می‌شود.

اتاق خبر:  سید کامل تقوی‌نژاد با اشاره به‌ اینکه گسترش صادرات به رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری کمک می‌کند، اظهار کرد: علی رغم ظرفیت‌های بسیار بالای کشور در ارائه خدمات فنی و مهندسی و مشاوره‌ای و پتانسیل‌های صادراتی بسیار گسترده آن در حال حاضر و مطابق متن کنونی ماده 141 قانون، صادرات خدمات از معافیت مالیاتی برخوردار نیست.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی از مشوق‌های اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم به‌ منظور توسعه صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی خبرداد و افزود: در یکی از مهم‌ترین مواد این اصلاحیه (ماده 141)، 100 درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی مشمول مالیات با نرخ صفر شده‌ است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در اصلاحیه قانون، از مالیات به عنوان راهکاری برای جلوگیری از صادرات مواد خام استفاده شده‌ است، افزود: بر این اساس تنها 20 درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام، مشمول مالیات با نرخ صفر شده‌ است. این امر بدان معنی است که معادل اعتبار مالیاتی محاسبه‌شده به نرخ صفر از محل اعتبار جمعی- خرجی که همه ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود، به حساب مودیان منظور می‌شود و به عبارتی میزان مالیات متعلق که به واسطه اعمال نرخ صفر دریافت نمی‌شود، در حساب درآمدهای مالیاتی برای مشخص شدن ظرفیت مالیاتی منظور و بدینوسیله میزان کمک دولت به فعالان اقتصادی از بابت عدم دریافت مالیات شفاف می‌شود.

تقوی‌نژاد با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه برای توسعه صادرات کشور امری ضروری است، اظهار کرد: امیدواریم اجرای سیاست‌های حمایتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور نقش به‌سزایی در افزایش انگیزه بازرگانان، تولیدکنندگان و شرکت‌های خدماتی جهت پرداختن به بحث صادرات داشته‌باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید