هشت شکارچی متخلف در گلستان دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 313724
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 04:52
مدیرکل محیط زیست استان گلستان از دستگیری هشت شکارچی متخلف قبل از اقدام به شکار غیرمجاز خبرداد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر اسماعیل مهاجر در رابطه با دستگیری هشت شکارچی متخلف گفت: روز گذشته محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان و بندرترکمن هشت شکارچی متخلف را به همراه هفت قبضه انواع سلاح شکاری و قبل از اقدام به شکار غیرمجاز دستگیر کردند.

مهاجر افزود: در این ماموریت که با همکاری پرسنل دریابانی در پهنه آبی منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تالاب بین المللی گمیشان و نیز نوار ساحلی بندرترکمن اجرا شد، تعداد ۶ حلقه قطار فشنگ و ۲۳۳ قطعه فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

وی در ادامه اظهار کرد: روز گذشته دو تن از علاقه مندان به حیات وحش در بندرترکمن دو بهله پرنده شکاری سنقر و سارگپه مصدوم را به اداره محیط زیست تحویل دادند.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان تصریح کرد: سنقر تحویلی جهت سیر مراحل درمانی و پس از بیومتری به اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان گلستان منتقل شد.

مهاجر افزود: سارگپه تحویلی نیز پس از درمان اولیه و تغذیه مناسب و پس از کسب بهبودی نسبی و توانایی پرواز در زیستگاه های طبیعی خود در بندرترکمن رهاسازی شد.

لازم به ذکر است که تالاب بین المللی گمیشان یک زیستگاه منحصر به فرد با وسعت بیش از ۲۰ هزار هکتار است که ۱۴ هزار هکتار آن جزء مناطق شکار و صید و تیراندازی ممنوع سازمان حفاظت محیط زیست است. همچنین همه ساله و همزمان با مهاجرت پرندگان به منابع آبی در استان گلستان برخی سودجویان و متخلفان مبادرت به شکار پرندگان می کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید