چرا بوکوحرام شیوه مبارزه خود را تغییر داده است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 313732
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 05:38
ایسنا نوشت: مقام‌های ارتش نیجریه اعلام کردند، شبه‌نظامیان بوکوحرام تاکتیک‌های خود را به دنبال تشدید عملیات مبارزه با تروریسم نیروهای امنیتی تغییر داده‌اند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آسیا، ژنرال ابوبکر، سخنگوی ارتش نیجریه اظهار کرد، شبه نظامیان بوکوحرام به شکل افراد دیوانه لباس می پوشند تا بدون تحریک سوء ظن به مکانهای عمومی دسترسی پیدا کرده و حملات تروریستی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد که این تروریست‌ها از فرط استیصال به این شیوه جدید برای انجام حملاتشان روی آورده‌اند و اخیرا دو عامل انتحاری مرد که خودشان را شبیه به یک زن دیوانه کرده بودند اقدام به حمله در شهر گومبه واقع در ایالت آداماوا در شمال شرق نیجریه کردند و تاکتیک آنها می تواند مسیر در پیش گرفته شده ترویستها را نشان دهد.

وی افزود که در اثر این حمله پنج نفر کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند. این مقام نظامی نیجریه از شهروندان این کشور خواست نسبت به نزدیک شدن اشخاص دیوانه به بازارها، مکان‌های عمومی و مناطق پر جمعیت حساس باشند.

ابوبکر اظهار کرد: همچنین به نیجریه‌ای‌ها توصیه می شود که همواره نسبت به مسائل امنیتی حساس باشند و باید تلاش کنند که هر گونه شخص یا شی مشکوکی را به آژانسهای امنیتی به منظور اقدام در مورد آنها گزارش کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید