بررسی تحولات منطقه، محور گفتگوی وزیران خارجه لبنان و عراق | اتاق خبر
کد خبر: 313783
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 10:13
وزیران خارجه عراق و لبنان طی دیدار در بیروت، در خصوص مهمترین تحولات امنیتی و سیاسی منطقه به گفتگو پرداختند.

وزیران خارجه عراق و لبنان طی دیدار در بیروت، در خصوص مهمترین تحولات امنیتی و سیاسی منطقه به گفتگو پرداختند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از شبکه سومریه، ابراهیم الجعفری وزیرخارجه عراق و جبران باسیل وزیرخارجه لبنان در بیروت دیدار و تحولات سیاسی و امنیتی منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

بنا بر بیانیه دفتر رسانه ای ابراهیم الجعفری، در این دیدار مناسبات میان دو کشور و تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه مورد بررسی قرار گرفت. الجعفری در این دیدار وزیر خارجه لبنان را در جریان تلاش های دولت عراق برای مبارزه با تروریسم و پیشرفت زیادی که نیروهای امنیتی، گروه های مردمی و عشایر عراق در مبارزه با تروریست های داعش و برقراری امنیت و ثبات حاصل نموده اند، قرار داد.

الجعفری گفت: دو طرف توافق داشتند که هرگونه بحران و تنش در منطقه بر تمام کشورهای عربی تاثیرگذار است و باید برای از بین بردن هرآنچه باعت بحران آفرینی می شود تلاش کرد.

جبران باسیل نیز بر موضع کشورش برای بازگشت قدرتمندانه عراق به جهان عرب و بازیابی نقش خود در تمام سطوح از جمله عرصه اقتصادی تاکید کرده و اظهار داشت: ما امیدواریم بتوانیم از طریق هماهنگی مداوم بین دو کشور توانمندی خود را برای مبارزه با تروریسم و دشمن اسرائیلی که نقشه های خود را با تخریب لبنان و عراق و ایجاد تفرقه در منطقه آغاز کرده است، تقویت نماییم.

لازم به ذکر است که ابراهیم الجعفری پیشتر در سفر به لبنان با نبیه بری رئیس مجلس این کشور نیز دیدار و بر اهمیت یکپارچه شدن موضع کشورهای عربی در قبال نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه تاکید کرد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید