Performancing Metrics

دنیا به توانایی‌های بخش خصوصی ایران پی برد | اتاق خبر
کد خبر: 313887
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 16:20
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران به ارزیابی حضور بخش خصوصی در سفر رییس جمهور به ایتالیا و فرانسه پرداخت و گفت: در جریان این سفر، دنیا متوجه شد که ایران به سمت خصوصی‌سازی در حال حرکت است.

اتاق خبر: فریال مستوفی اظهار کرد: حضور یک هیات اقتصادی از بخش خصوصی در این سفر نشان‌دهنده این است که دولت و رییس جمهور توجه خاصی به بخش خصوصی دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: این حضور نشانه مثبتی برای بخش خصوصی ایران است. اینکه دنیا می‌بیند ایران در حال رفتن به سمت خصوصی سازی است. اینکه طی این دیدار‌ها در تمام جلسات و پنل‌های اقتصادی، بخش خصوصی حضور داشت. همچنین دیگر نکته حائز اهمیت در این سفر که با سخنرانی‌های رییس جمهور اتفاق افتاد، بازسازی تصویر ایران بعد از چند سال بود.

مستوفی افزود: در این سفر ظرفیت‌های اقتصادی ایران به خوبی نشان داده شد و طرف‌های مقابل هم متوجه شدند که بخش خصوصی ایران بخشی توانمند،آگاه، ‌به روز و تاثیرگذار است.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران درباره برخی تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی که در این سفر امضا شد، عنوان کرد: در جریان دیدارها و جلساتی که برگزار شد تعدادی تفاهم‌نامه و تعدادی قرارداد به امضا رسید که بخشی مهمی از آن‌ها مانند قرارداد با توتال و پژو قراردادهای دولتی بودند اما بخش خصوصی هم موفق شد قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی را منعقد کند.

مستوفی افزود: بخش خصوصی در جریان این دیدارها با شرکت‌های بیمه‌ای از جمله ساچه و بانک‌ها جلساتی داشت و مدیرانی هم از بانک‌ها و شرکت‌های داخلی ملاقات‌هایی داشتند که اطلاعات مثبتی و مفیدی در آن جلسات مبادله شد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: در این سفر مشخص شد که ایتالیا‌یی‌ها و فرانسوی‌ها بسیار مشتاق و علاقه‌مند به همکاری هستند و از سوی دیگر هم می‌بینیم که ایران تنها به سمت اروپایی‌ها برای تعاملات اقتصادی نرفته است بلکه به تازگی قراردادهای مهمی را با چین و روسیه امضا کرده که این خود موضوع مهمی است که سعی کنیم از توانایی‌های هرکشوری به نفع خودمان استفاده کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید