واگذاری ۱۵۰ هزار مسکن مهر تا پایان سال | اتاق خبر
کد خبر: 313906
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 17:12
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از واگذاری ۱۵۰ هزار مسکن مهر در ماه‌های بهمن و اسفند خبر داد.

اتاق خبر: احمد اصغری مهرآبادی گفت: واگذاری هزار و 928 واحد مسکن مهر از هفته گذشته در استان آذربایجان غربی آغاز شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: در هفته جاری نیز در استان‌های سیستان‌و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان، مسکن مهر واگذار می شود

مهرآبادی با بیان اینکه مجموع واگذاری این چهار استان 17 هزار و 159 واحد است، گفت: البته ممکن است در صورت آماده شدن تعداد بیشتری از واحدها، 600 واحد به این تعداداضافه شود. زیربنای کل این واحدها حدود یک میلیون و 715 هزار مترمربع است.

اصغری مهرابادی ادامه داد: هیچ واحدی بدون خدمات زیربنایی از جمله آب، برق، فاضلاب و گاز تحویل مردم نمی‌شود و تعداد واحدهای مسکن مهری که ساخت آن‌ها به پایان رسیده بیش از این تعداد است اما برخی واحدها به دلیل تکمیل نشدن خدمات زیربنایی و روبنایی قابل تحویل نیست و بهره‌برداری از آن‌ها به تعویق افتاد.

وی با اعلام اینکه در هفته آینده نیز واحدهای مسکن مهر در استان‌های خراسان جنوبی، کرمانشاه و فارس واگذار خواهد شد، افزود: دو هفته بعد نیز برنامه واگذاری ها را در استان‌های گلستان، سمنان و اردبیل ادامه می‌دهیم و تا پایان بهمن در 10 استان واگذاری واحدهای مسکن مهر خواهیم داشت و در صورت آمادگی سایر استان‌ها ممکن است دو استان دیگر نیز در این مدت در فهرست افتتاح‌ها قرار گیرد.

مهرآبادی افزود: بقیه واگذاری ها در اسفند خواهد بود ضمن این‌که واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید در برنامه‌ای جداگانه به افتتاح خواهد رسید.

در استان‌ چهارمحال و بختیاری امروز دو هزار و 650 واحد و روز چهارشنبه در لرستان نیز هفت هزار و 961 واحد واگذار می‌شود.

مهرآبادی ادامه داد: تا پایان بهمن 35 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و حدود 40 هزار واحد نیز در سایر سایت‌های مسکن مهر استان‌ها به افتتاح می‌رسد که در مجموع 75 هزار واحد است، در واقع در استان‌ های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، فارس، گلستان، سمنان، اردبیل و شهرهای جدید اندیشه، گلبهار، هشتگرد، پرند، سهند، صدرا، فولادشهر، بهارستان، مجلسی، پردیس، مهاجران و شیرین شهر 75 هزار واحد مسکن مهر در بهمن ماه افتتاح می‌شود و سایر واحدها به تدریج در اسفند به بهره‌برداری می‌رسند.

به گفته مهرآبادی سایت سیمان سیستان که در شهر زاهدان قرار دارد و به طور نمادین و همزمان با سایر پروژه‌های واقع در استان به افتتاح می‌رسد شامل 210 واحد است که ساخت آن‌ها از سال 1390 آغاز شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید