مخالفت مسکو با حضور «جیش الاسلام» در مذاکرات ژنو | اتاق خبر
کد خبر: 314017
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 17:58
معاون وزیر خارجه روسیه از مخالفت مسکو با حضور نماینده گروه تروریستی جیش الاسلام در لیست مخالفان سوری شرکت کننده در مذاکرات ژنو خبر داد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از شبکه روسیا الیوم، گنادی گاتیلوف معاون وزیر خارجه روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت: به اعتقاد ما «جیش الاسلام» یک گروه تروریستی است و در لیست گروه معارضان شرکت کننده در مذاکرات ژنو جایگاهی ندارد.

وی افزود: البته این دی میستورا است که در این خصوص تصمیم نهایی را می گیرد.

بر اساس گزارش های واصله منابع نزدیک به معارضان سوری، محمد علوش به عنوان نماینده گروه تروریستی جیش الاسلام  به منظور شرکت در مذاکرات وارد ژنو شده است.

گاتیلوف افزود: مسکو به دنبال پیشرفت در مذاکرات به سمت راهکار سیاسی حل بحران سوریه است و ما عنوان ناظر و برای کمک به پیشبرد مذاکرات با طرف های شرکت کننده حضور داریم.

وی بیان کرد که قرار است  هیات روسی با استفان دی میستورا، «آن پیترسون» معاون خاورمیانه ای وزیر خارجه آمریکا و رئیس حزب دموکراتیک کردی عصر دوشنبه دیدارهای دوجانبه ای داشته باشد.

در همین راستا سه شنبه نیز دیداری سه جانبه میان روسیه، آمریکا و سازمان ملل برگزار خواهد شد و همچنین هیات روسی با بشار الجعفری رئیس هیئت مذاکره کننده دولت سوریه نیز دیدار خواهد کرد.

گاتیلوف تصریح کرد: در حال حاضر برنامه ای در خصوص دیدار با نماینده کمیته عالی مذاکرات معارضان سوری نداریم.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید