جیش الاسلام جایی در هیات مخالفان ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 314055
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 00:36
مسکو:
معاون وزیر خارجه روسیه پس از ورودش به ژنو برای مشارکت در تلاش‌ها جهت حمایت از مذاکرات سوریه تاکید کرد، "جیش الاسلام" جایی در هیات مخالفان سوریه ندارد.

معاون وزیر خارجه روسیه پس از ورودش به ژنو برای مشارکت در تلاش‌ها جهت حمایت از مذاکرات سوریه تاکید کرد، "جیش الاسلام" جایی در هیات مخالفان سوریه ندارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌ به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، گینادی گاتیلوف، معاون وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان داشت: ما همواره می‌گوییم که "جیش الاسلام" را یک گروه تروریستی به شمار می‌آوریم و معتقدیم که این گروه نباید جایی در شاکله هیات مخالفان داشته باشد. اما این استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه است که در این زمینه تصمیم می‌گیرد.

وی افزود که به عنوان ناظر در مذاکرات حضور می‌یابد و دیدارهای متعددی با طرف‌های شرکت کننده خواهد داشت.

وی تصریح کرد، قرار است هیات روسی دوشنبه شب دیدارهای دو جانبه‌ای با دی میستورا و آن پاترسون، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و صالح مسلم، رئیس حزب اتحاد دموکرات کرد داشته باشد.

اما در روز سه شنبه پیش بینی می‌شود که دیدار سه جانبه‌ای میان روسیه و آمریکا و سازمان ملل برگزار شود و همچنین رایزنی‌هایی میان هیات روسی با بشار جعفری، رئیس هیات دولت سوریه برگزار شود.

گاتیلوف تصریح کرد که در حال حاضر طرحی برای دیدار با نمایندگان هیات عالی مذاکرات مورد حمایت عربستان ندارد.

از سوی دیگر، قدری جمیل، عضو رهبری جبهه تغییر و آزادسازی سوریه عنوان داشت: عدم دعوت از اتحاد دموکرات نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است.

وی افزود: دی میستورا باید به اختیارات خود پایبند باشد و علی رغم اعمال فشارها هیچ یک از آنها را رها کند.

قدری جمیل گفت: ما بر این امر اصرار داریم که با ما با همان روشی تعامل شود که با هیات ریاض تعامل می‌شود. ما بر رفتن تمام هیات خود و موفقیت آمیز بودن مذاکرات پافشاری داریم.

عضو رهبری جبهه تغییر و آزادسازی سوریه گفت: هیات ما بنا به دلایل لجستیکی به صورت کامل به ژنو نرسید.

خبرنگار المیادین نیز از دیدار میان هیات‌های روسی و آمریکایی در ژنو خبر داد.

هیات ریاض نیز امشب در دیدار با دی میستورا مشارکت خواهد داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید