Performancing Metrics

مسئولان دولتی پای درد دل بخش خصوصی بنشینند | اتاق خبر
کد خبر: 314082
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 06:40
سومین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار گلستان،ریاست اتاق گرگان، دادستان گرگان،رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،نمایندگان بخش خصوصی و دیگر اعضاء در اتاق گرگان برگزار شد.

اتاق خبر-سومین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار گلستان،ریاست اتاق گرگان، دادستان گرگان،رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،نمایندگان بخش خصوصی و دیگر اعضاء در اتاق گرگان برگزار شد.

حسن صادقلو استاندار گلستان با یادآوری اهمیت راه اندازی شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی بیان کرد: این شورا فرصتی برای شنیدن مشکلات و درد دل بخش خصوصی است و می توان از این طریق پیشنهادات را برای آسان سازی امور و بهبود فضای کسب و کار در کشور بررسی و عملیاتی کرد.

صادقلو نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان گلستان عنوان کرد: فعالیت این شورا نباید به حضور چند نماینده بخش خصوصی خلاصه شود لذا باید آن را توسعه و تقویت کرد.

وی بر تشکیل و تقویت دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در گلستان تاکید کرد و از رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان خواست که نسبت به این مهم توجه ویژه داشته و دبیرخانه را با بهره گیری از نیروهای کارآمد تشکیل و فعال نگه دارد.

استاندار از فعالان اقتصادی گلستان نیز خواست با رویکرد مشارکتی از فرصتی که برای آن ها فراهم شده، بیشترین بهره را با طرح مطالبات خود از دستگاه ها و بانک ها به منظور آسان سازی امور تولید و بهبود فضای کسب و کار ببرند.

رمضان بهرامی رییس اتاق گرگان بیان کرد: تولید کنندگان و فعالان بخش خصوصی در وضعیت مناسبی قرار نداشته و با همکاری بخش دولتی باید راهکار مناسبی در رفع مشکلات اندیشیده شود.

بهرامی افزود: خوشبختانه پس از پیگیری ها ، مشکل تخلیه بار در گمرک اینچه برون برطرف شده و در هر زمانی امکان تخلیه توسط بازرگانان و تجار وجود داشته که این همکاری، نشان دهنده نگرش مثبت مسئولین امر می باشد.

رییس اتاق گرگان اظهار داشت: دبیرخانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی آمادگی خود را در پذیرش نظرها و پیشنهادات اعضاء، اعلام می نماید.

وی با اشاره به موفقیت دیپلماسی کشور در اجرای برجام تاکید کرد: آینده کشور الزاما با تدابیر اقتصادی روزهای خوبی خواهد بود و باید از این فرصت ایجاد شده با برنامه ریزی کامل بهره مند شد.

در این نشست سه ساعته که به میزبانی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان برگزار شد، بیشترین زمان به تعدادی از فعالان اقتصادی استان داده شد تا مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان در بخش بهبود فضای کسب و کار مطرح شود.

در این نشست سرپرست شورای هماهنگی امور اقتصادی استانداری، روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، جهادکشاورزی و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های گلستان حضور داشتند.

منبع: اتاق گرگان 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید