کیفیت مسکن مهر در استان قزوین مطلوب است | اتاق خبر
کد خبر: 314345
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 02:28
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه مسکن مهر گفت: روند اجرایی مسکن مهر در استان قزوین از شرایط مطلوب و کیفیت مناسبی برخوردار است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سید محمد پژمان روز سه شنبه از پروژه مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان قزوین بازدید کرد و در جریان مشکلات ساکنان این منطقه قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی از بخش های مختلف مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان بازدید کرد و گفت: با وجود پیشرفت های خوبی که در مسکن مهر استان صورت گرفته ولی نباید به این وضعیت راضی بود و تا تکمیل شدن خدمات باید تلاش کنیم.

وی افزود: هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم لذا باید همه تلاش کنند بهترین خدمات رفاهی و زیربنایی برای ساکنان آن فراهم شود و دولت نیز تمام توان خود را برای تکمیل پروژه مسکن مهر به کار گرفته است.

پژمان تصریح کرد: دولت باید برای انتقال مردم از کلان شهرها و مراکز پرجمعیت شهری به حاشیه شهرها اعتبار و منابع خاصی تخصیص دهد تا نقاط سکونتی اطراف هم به محلی مناسب برای زندگی تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: اگر سیاست ها و برنامه ریزی مسئولان موفق عمل کند می توان مردم را به اقامت در سکونتگاه های اطراف شهرها هم ترغیب کرد و به کاهش جمعیت کلان شهرها دست یافت.

وی بیان کرد: باید به گونه ای عمل کنیم تا در حوزه زیرساختی، حمل و نقل و ایمنی در این شهرک ها مردم دچار مشکل نشوند.

پژمان تصریح کرد : لازم است روشی را اتخاذ کنیم تا مردم بدون استرس و اضطرابی با آرامش در این شهرک ها اقامت کرده و زندگی کنند.

وی تأکید کرد: در اجرای پروژه مسکن مهر همدلی و مشارکت همه دستگاهها نیاز است و مسائل نباید با تفکیک بین دستگاهی متوقف شود.

در این بازدید منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین هم گفت: پرونده مسکن مهر استان تا پایان خرداد ماه سال ۹۵ بسته می شود.

حبیبی افزود: پروژه بزرگ مسکن مهر استان در دولت تدبیر و امید با شتاب خوبی در حال اجراست و امیدواریم با همکاری دستگاه های خدمات رسان، پرونده مسکن مهرتا پایان خرداد ۹۵ بسته شود.

معاون عمرانی استاندار گفت: این شهرک به عنوان یک شهر بزرگ ملحق شده به شهر محمدیه از پیشرفت خوبی برخودار است و همه دستگاه های خدمات رسان بویژه راه و شهرسازی و شهرداری محمدیه در تکمیل و واگذاری آن به مردم تلاش زیادی می کنند.

وی بیان کرد: برای سهولت در تکمیل پروژه و خدمات رسانی مطلوب به مردم این منطقه در حال انعقاد تفاهمنامه با قرارگاه خاتم الاوصیاء هستیم که ۷۰ درصد از طریق منابع در اختیار راه و شهرسازی استان بصورت تهاتر و ۳۰ درصد نیز به صورت نقدی توسط شهرداری محمدیه تامین خواهد شد.

دراین بازدید نادر محمد زاده (مدیرکل سابق راه و شهرسازی قزوین) قائم مقام معاون وزیر و معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن، حامد مانی فر مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز حضور داشتند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید