دست بالای خصولتی‌ها در قرارداد با اروپایی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 314484
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 16:55
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران معتقد است که بیشتر قراردادهای اقتصادی که با ایتالیا و فرانسه منعقد شده، توسط بخش‌های دولتی و خصولتی بوده و بخش خصوصی واقعی سهم زیادی از آن‌ها نداشته است.

اتاق خبر: سید رضی حاجی آقامیری درباره حضور بخش خصوصی و هیاتی از اتاق بازرگانی در سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه، گفت: به طور کلی حضور بخش خصوصی در این سفر در کنار رییس جمهور و بعد هم انجام ملاقات ها و دیدارها در زمینه تجاری و بازرگانی اتفاق مثبتی است که تا پیش از این سابقه نداشته است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: اگر بخواهیم وارد ماهیت ترکیبی که از بخش خصوصی در این سفر حضور داشت، بشویم نمی توانیم واقعیت بخش خصولتی را نادیده بگیریم، چرا که بخش قابل توجهی از افرادی که در این سفر حضور داشتند مدیران شرکت هایی هستند که به معنای واقعی خصوصی نیستند بلکه شرکت هایی هستند که با سرمایه دولت اداره می شوند و به نوعی خصولتی هستند.

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: این شرکت ها از امکانات مالی بالایی برخوردارند که می توانند معامله های بسیار کلان انجام دهند، به دلیل اینکه تا کنون فرصتی به بخش خصوصی واقعی داده نشده تا توانایی های خود را نشان دهد؛ فعلا آن گونه ای که باید این بخش نمی تواند وارد عرصه عمل شود.

حاجی آقا میری اضافه کرد: از این جهت نتایج این سفر عمدتا منجر به شروع کار مشترک بین ایران و طرف های مقابل در بخش خصوصی نشده است و مطمئنا بخش خصولتی دست بالا را داشته است.

 هفته گذشته رئیس جمهور به همراه تعدادی از وزرا و اعضای کابینه با محوریت مباحث اقتصادی به ایتالیا و فرانسه سفر کردند که در جریان این سفر هیاتی 90 نفره از بخش خصوصی دولت را همراهی کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید