بهترین های والیبال مشخص شد | اتاق خبر
کد خبر: 314675
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 14:48
با شکست کاله مقابل ثامن الحجج، این تیم نهم شد و از راهیابی به جمع ٨ تیم برتر جاماند.

با شکست کاله مقابل ثامن الحجج، این تیم نهم شد و از راهیابی به جمع ٨ تیم برتر جاماند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ورزش سه، هفته بیست و یکم لیگ برتر والیبال به اتمام رسید و تیم های آرمان اردکان، شهرداری تبریز، سایپا، ثامن الحجج، شهرداری ارومیه، پیکان، بانک سرمایه و متین ورامین موفق شدند جواز حضور در مرحله پلی آف را کسب کنند. کاله با شکست مقابل ثامن الحجج از جمع برترین ها جا ماند تا هفته پایانی فقط برای جایگاه نهایی تیم ها برگزار شود.


جدول رده بندی:
گزارش بازی های این هفته:
بانک سرمایه  1 – شهرداری تبریز 3

(22 - 25)  (25 - 19) (23 - 25) (18 - 25)

داور اول: محمد شاهمیری، داور دوم: میثم پارسا

بانک سرمایه:

لوکاس ژیگالدو، شهرام محمودی، فرهاد نظری افشار، علیرضا مباشری، عادل غلامی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف

شهرداری تبریز:

محمدطاهر وادی، میکائیل تاجر، براتوف، اکبر ولایی، گوتسف، حسن صنوبر و لیبرو محمدرضا موذن


شرح بازی:

با اینکه بانک سرمایه صدر جدول را در اختیار داشت اما کار سختی برای تثبیت آن داشت. شهرداری تبریز بعد از شکست شهرداری ارومیه در دیدار هفته گذشته به تهران آمده بود تا یکی دیگر از مدعیان را شکست دهد. آمادگی و انگیزه در تک تک امتیازات بازی از سوی تبریزی ها دیده می شد و تغییرات مصطفی کارخانه برای فرار از شکست کارساز نبود. سرمایه ای بازی را بسیار عصبی دنبال می کردند و بازیکنان در زمین مدام به دنبال اعتراض بودند و کادر فنی قصد آرام کردن آنها را داشت. در پایان شهرداری تبریز موفق به پیروزی شد تا تعیین تیم اول در آخرین هفته حساسیت خودش را داشته باشد.

حواشی:

* خانه والیبال تهران با اینکه میزبان بازی های حساسی است اما کمتر از یک سوم آن را تماشاگران به خود اختصاص دادند.
* حدود ١٠٠ تبریزی با حضور در سالن تیم خود را تشویق می کنند.
* بانک سرمایه مانند بازی های گذشته تعدادی تماشاگر مدرسه ای را به سالن برای تشویق آورده است.
* با اینکه بازی والیبال در جریان است اما تماشاگران تبریزی با سر دادان شعار عباسی حیا کن تراکتور رو رها کن فضای فوتبالی را بر بازی حاکم کردند.
* محمد موسوی در یک صحنه اعتراض بسیار شدیدی به داور دوم بازی داشت و در پاسخ به کسانی که قصد آرام کردن او را داشتند گفت: بگذار ببرن کمیته انضباطی
* جراردو بازیکن کوبایی بانک سرمایه بالاخره به تهران رسید و این بازی را از نزدیک تماشا کرد تا از بازی های آینده در ترکیب تیم حاضر شود.
* محمد موسوی بعد از شکست تیمش مقابل شهرداری تبریز در خانه والیبال تهران ماند تا بازی پیکان و متین را هم از نزدیک تماشا کند.
پیکان تهران 3 – متین صالحین ورامین 1

(25 - 21) (14 - 25) (31 - 29) (25 - 18)

تهران، ساعت 17 و 30 دقیقه؛ خانه والیبال
داور اول: احمد سرمست، داور دوم: وحید پورکاشیان

پیکان:

امیر غفور، والریو ورمیلیو، مجتبی میرزاجانپور، محمدجواد معنوی نژاد، نیکولای نیکولف، مسعود غلامی و لیبرو مهدی مرندی

متین صالحین ورامین:

پرویز پزشکی، محمد محمدکاظم، بهرام فرید، رحمان داودی، مصطفی شریفات، حسام بخششی و لیبرو احسن شیرکوند

گزارش بازی:

ست ابتدایی بازی با نزدیکی نسبی انجام شد که پیکان در نهایت پیروز آن بود اما ست دوم تعلق به متین داشت و با اختلاف چشمگیری آن را به سود خود کردتا ست سوم بسیار حساس و نزدیک دنبال شود. برنده ست سوم شاید می توانست برنده بازی را هم مشخص کند که این طور شد و پیکان بعد از برد در این ست نتیجه بازی را هم برای خود کرد. با توجه به شکست بانک سرمایه این فرصتی خوبی بود تا پیکان خود را به صدر نزدیک کند اما برای صعود به رتبه اولی هنوز فاصله دارد.


حواشی:

* بازیکنان و کادر فنی دو تیم پیکان و متین ورامین با حضور در کنار زمین دقایقی را با هم خوش و بش کردند.
* نیکولای نیکولف سرعتی زن تیم پیکان در کنار زمین حضور دارد و از درخشش هم وطن خود، براتوف در تیم شهرداری تبریز به وجد آمده است.
*  سامان فائزی بعد از هفته ها مصدومیت در بین ١٤ بازیکن پیکان قرار گرفت.
* شهرداری ارومیه بازی این هفته اش مقابل جواهری گنبد برگزا نشد و کادر فنی این تیم آنالیزور خود را برای زیر نظر گرفتن مسابقات امروز به تهران فرستاد.
* بازیکنان مشترک زیادی بین متین و پیکان حضور دارند که قبل ها در تیم های مقابل توپ زدند و به همین دلیل لحظاتی قبل از شروع بازی به خوش و بش بین دو نیمکت گذشت.
* تماشاگران محدودی خود را از ورامین به تهران رساندند و تیم خود را به سختی تشویق می کنند.
* بازیکنان متین شروع به کری خوانی کرد که این حرکت او با جواب قائمی و نیکولف رو به رو شد.آرمان ورزشی اردکان 3 – سایپا تهران 2

(19 - 25) (25 - 22) (25 - 23) (22 - 25) (15 - 13)

اردکان، ساعت 17: سالن آیت الله خاتمی
داور اول: حمید راهجردیان، داور دوم: محمد عشق دوست


آرمان
ورزشی اردکان:

علیرضا بهبودی، علیرضا جلالی، بهمن جهاندیده، معین رحیمی، بابک امیری، والچف و لیبرو رسول شهسواری

سایپا:

مجتبی شبان-مجتبی قلی زاده-مهدی رنجبر-جواد حسین آبادی-ساسان دژ آرا-علی نودوزپور-مصطفی حیدری
شرح بازی:

همانطور که پیشپینی می شد ورزشگار مملو از جمعیت شد و حدود 3000 نفر این بازی را از نزدیک تماشا می کردند.
ست نخست با سرویس مجتبی شعبان آغاز شد. اردکان در این ست علی رغم تشویق هواداران عملکرد خوبی نداشت و باعث شد از میانه های بازی تماشاگران اشتیاق کمتری برای برد از خود نشان دهند. اردکان در ست اول نتیجه را 25 بر 19 واگذار کرد.
در این ست آرمان بازی را در میان تشویق بی امان هواداران خوب آغاز کرد. سرویس کاپیتان بهبودی حمله تیم سایپا را با مشکل روبرو کرد و سایپایی ها توپ را به بیرون زدند. شاگردان میرحسینی که چند پوئنی از ساپیا عقب افتاده بودند توانستند با دفاع های بهمن جهاندیده و ضربه های دقیق علیرضا جلالی نتیجه را جبران کنند. سایپا در این ست نتیجه را 25-22 واگذار کرد.
ست سوم با سرویس شعبان بازیکن سایپا آغاز شد. کاپیتان بهبودی با فریب بازیکن سایپا قصد جا خالی انداختن داشت که توپش به تور برخورد کرد و اولین امتیاز را دو دستی به میهمان خود داد.
سایپا مانند دو ست قبل از اردکان پیش افتاد اما اردکانی ها در میان تشویق پر شور هواداران به بازی برگشتند. شهنازی سرمربی سایپا در این ست به دلیل بی دقتی شاگردانش و هدر دادن فرصت ها، خشمگین شده و فریادهایش توجه حضار را به خود جلب می کرد.
این ست با نتیجه 25-22 به سود آرمان به پایان رسید.
آرمانی ها بازی را بد آغاز کردند و اختلاف امتیاز به نه امتیاز رسید. میرحسینی که چیزی برای از دست دادن نداشت بازیکنان ذخیره خود را به بازی آورد. بازیکنان ذخیره با انگیزه ی فراوان بازی را برگرداندند و و اختلاف را به حداقل رساندند اما سایپا که استاد کشاندن بازی به ست پنجم است این ست را 25 بر 22 پیروز شد.
اوج هیجان در سالن آیت الله خاتمی(ره) و بی شک حساس ترین شب والیبالی برای اردکانی ها. تماشاگران بازی را ایستاده تماشا می کردند. فراز و نشیب در امتیاز ها. بازی 10 - 10 مساوی بود که مهرداد بابائی در این دیدار حساس خودنمایی کرد. دفاع های این بازیکن اردکان را پیش انداخت و امتیاز آخر را هم خود این بازیکن گرفت تا آرمان اردکان سایپایی را که استاد برد در مسابقات پنج سته است را شکست دهد.


حواشی:


* ولی نورمحمدی به دلیل مصدومیت در ترکیب آرمان قرار نگرفت و از کنار زمین بازی را تماشا می کرد.
* علیرضا نودوزپور پدیده امسال تیم سایپا سال گذشته در همین تیم اردکان در دسته اول توپ می زد و یک بار دیگر به این شهر بازگشت.
* هواداران به دلیل عملکرد ضعیف تیم آرمان در ست اول شور حرارت و تشویقشون کم شد.
* مسئولان تیم اردکانی نتایج سایر بازی ها بخصوص ثامن و کاله را دنبال میکنند.
* جلالی تا به اینجای کار ستاره این دیدار بوده و اکثر حملات تیم آرمان به او ختم می شود.
* حدود 3000 نفر تماشاگر از نزدیک این بازی را تماشا میکنند این در حالیست که ورزشگاه جایی برای نشستن ندارد.* قبل از آغاز بازی اردکانی ها از تیم سایپا با اهدا تندیسی تقدیر کردند و به آنها خوش آمد گفتند.


* تماشاگران اردکانی بعد از پیروزی تیم شان مقابل سایپا با شعار بچه ها مچکریم تیم خود را تشویق کردند.
بهمن جهاندیده سرعتی زن آرمان بعد از پیروزی مقابل تماشاگران خودی اشک می ریخت و تشکر می کرد.ثامن الحجج خراسان 3 – کاله مازندران 0

(25 - 22) (25 - 19) (25 - 20)

مشهد، ساعت 17: سالن مهران
داور اول: مرتضی اکرمی، داور دوم: داود نافعی

ثامن الحجج:

 امیر حسینی - سعید مصطفی وند- راشیچ - امین علوی-چاچیچ - ادریس دانشفر و لیبرومجتبی یوسفی

کاله:

نیکو فریرکس - سعید شیرود - رضا قرا - علی شفیعی - حمزه زرینی - علیرضا جدیدی و لیبرو علی حسینی


شرح بازی

کاله هفته ها رنگ پیروزی را به خود ندیده بود و برای صعود به پلی آف باید دو بازی پیش روی خود را با پیروزی پشت سر می گذاشت. در آن طرف زمین ثامن الحجج میزبان برای تثبیت عنوان چهارمی باید ٣ امتیاز لازم را در خانه کسب می کرد. با این حالیکه انتظار می رفت بازی بسیار حساس و نزدیک دنبال شود اما شاگردان جبار قوچان نژاد در دیداری یک طرفه کاله را شکست دادند تا چهارمی آنها پا بر جا بماند. بازیکنان کاله روز خوبی نداشتند و در این بین سعید شیرود یک ست را هم به دلیل مصدومیت از دست داد اما در تیم میزبان امیر حسینی، امین علوی و مجتبی یوسفی روز خوب خود را پشت سر گذاشتند تا خیال ثامن برای هفته پایانی راحت باشد.


حواشی:

* به دلیل حساسیت بیش از حد این دیدار از ساعاتی قبل از آغاز بازی صف طولانی برای ورود به سالن مهران تشکیل شده است.
* برای معدود دفعات سالن مهران مشهد در لیگ امسال مملو از جمعیت شد.
* سعید شیرود به دلیل برخورد زیر تو با امیر حسینی مصدوم شد و از بازی بیرون رفت.
 * سعید شیرود با بهبودی مجدد خود را به ست سوم رساند.


منبع: ورزش سه 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید