Performancing Metrics

«رویاهای دم صبح» اکران عمومی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 314795
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 11:46
کارگردان مستند تحسین‌شده‌ «رویاهای دم صبح» با بیان اینکه در این فیلم به نوع جدی‌تری به روایت توجه شده است، از اکران آن در 16 خرداد در گروه هنر و تجربه خبر داد

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، مهرداد اسکویی کارگردان فیلم مستند «رویاهای دم صبح» که در چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و بازخورد مثبتی نیز از سوی تماشاگران در پی داشت، در جمع خبرنگاران از اکران این فیلم در نیمه خردادماه سال آینده خبر داد و گفت: خوشحالم که این فیلم در سینماها به نمایش در خواهد آمد زیرا اگر این فیلم حتی روی یک نفر تأثیر بگذارد، کار خودش را کرده است.

وی درباره ویژگی اصلی این فیلم مستند توضیح داد: این فیلم به نوعی اولین فیلم من در سینمای مستند است زیرا در آن به نوع جدی‌تری به روایت توجه کرده‌ام. فیلم روایتی است از رویاها و کابوس‌ها و امیدها و ترس‌های تعدادی از دختران کانون اصلاح و تربیت که در نزدیکی عید و سال نو منتظر آزادی هستند.

این مستندساز درباره علت پرداختن به نوجوانان بزه‌دیده نیز گفت: من خودم دردکشیده بودم و به علت ورشکستگی پدرم دوران نوجوانی خود را در فقر گذراندم؛ برای همین تصمیم گرفتم با ساخت این فیلم‌ها درباره نوجوانان آسیب‌دیده صدای آدم‌های بی‌صدا باشم. پروسه مجوز گرفتن برای این فیلم حدود هفت سال طول کشید و در این مدت بچه‌های کانون می‌آمدند و آزاد می‌شدند. در این میان من دو شخصیت اصلی فیلم را انتخاب کردم و تمرکز روایت فیلم را روی آنها گذاشتم.

 

اسکویی همچنین درباره همکاری نهادهای ذی‌ربط برای ساخت این فیلم اظهار کرد: از مسئولان سازمان زندان‌ها و مسئولان قوه قضائیه تشکر می‌کنم که به من اجازه دادند سه فیلم در کانون اصلاح و تربیت بسازم. روزهای بی‌تقویم در سال 1386، آخرین روزهای زمستان در سال 91 و رویاهای دم صبح در سال 94 . این سه فیلم به نوعی دایره‌المعارف کانون هستند و برای مددکارها و قضاتی‌ که می‌خواهند با این بچه‌ها آشنا شوند نمایش داده می‌شوند.

به گزارش ایسنا، رویاهای دم صبح که در بخش سینما حقیقت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در دی‌ماه گذشته نیز در جشنواره مستند سینما حقیقت جزو برگزیدگان بود و واکنش‌های مثبت مخاطبان و منتقدان را به همراه داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید