بهره‌برداری خوبی از جاذبه‌های گردشگری نداشته‌ایم | اتاق خبر
کد خبر: 314798
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 12:06
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری:
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: تا امروز بهره‌برداری خوبی از جاذبه‌های گردشگری نداشته‌ایم و رویکرد دولت، حمایت از بخش گردشگری است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز در دیدار با استاندار سمنان و شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان سمنان اظهار داشت: رئیس‌جمهوری روی بخش گردشگری تمرکز زیادی دارد و رویکرد دولت، حمایت از بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این گنج پنهان است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: با وجود دارا بودن آثار تاریخی و فرهنگی فوق‌العاده ارزشمند و کم‌نظیر در کشور، تا امروز بهره‌برداری خوبی از آن نداشته‌ایم و میلیون‌ها نفر به ایران آمده‌اند و این آثار ارزشمند را آن‌طور که باید و شاید ندیده‌اند.

سلطانی‌فر ادامه داد: این قابلیت‌ها منحصر به یک استان خاص در کشور هم نمی‌شود و در همه شهرها و استان‌های کشور، سایت‌های مختلف و ارزشمند گردشگری داریم که باید به‌خوبی از آن‌ها بهره‌برداری شود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: جاذبه‌های مختلف گردشگری که در استان‌های مختلف ایران و استان سمنان وجود دارد، امروز باید شکوفا و بهره‌برداری مناسب از آن انجام شود.

سلطانی‌فر بیان کرد: استان سمنان نیز باید با اتخاذ تدابیر ویژه‌ای به‌عنوان مقصد گردشگری تعریف شود و گردشگران در آن اقامت و از بناها، اقلیم متفاوت، کویر، کوهستان و مناطق تاریخی قابل توجه آن بهره‌برداری داشته باشند.

وی گفت: ظرفیت‌های قابل توجه استان سمنان در حوزه گردشگری فرهنگی و طبیعت‌گردی در برهه کنونی باید فعال شود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: راه‌اندازی تورهای ویژه سمنان گردی می‌تواند در این حوزه راهگشا باید و باید بدان توجه داشت؛ بخش‌های فرهنگی و طبیعی استان سمنان می‌تواند مورد بازدید گردشگران قرار گیرد.

مجموعه گوت‌که‌مال از سال 1390 کلنگ خورده و 15 هزار مترمربع زیربنا دارد و شامل هتل پنج ستاره، دو رستوران، سالن پذیرایی و پارک آبی است و هتل پنج ستاره آن نیز 55 سوییت با گنجایش 140 نفر دارد و امروز در سفر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بهره‌برداری شد.

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید