ابلاغ دستورالعمل طرح نوروزی هلال احمر تا ۱۰ اسفند | اتاق خبر
کد خبر: 314815
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 13:50
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر خبر داد؛
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اعلام اینکه دستورالعمل طرح نوروزی هلال‌احمر تا ۱۰ اسفند به استان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: هلال‌احمر در طرح نوروزی با تکیه بر ظرفیت امدادگران، در خدمت مردم خواهد بود.

اتاق خبر- دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اعلام اینکه دستورالعمل طرح نوروزی هلال‌احمر تا ۱۰ اسفند به استان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: هلال‌احمر در طرح نوروزی با تکیه بر ظرفیت امدادگران، در خدمت مردم خواهد بود.

مهندس علی‌اصغر احمدی در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر استان گلستان، افزود: جمعیت هلال‌احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود همواره آمادگی کامل برای ارائه خدمت و کمک به همنوعان و هموطنان در حوادث مختلف داشته و دارد.

وی با اشاره به ایفای نقش و ارائه خدمات ارزنده هلال‌احمر در اربعین امسال به نزدیک شدن به ایام نوروز و آغاز طرح نوروزی هلال‌احمر اشاره و عنوان کرد: امسال به‌ صورت متمرکز و با استفاده از ظرفیت سازمان‌های امداد و نجات، داوطلبان و جوانان و با تکیه بر توان امدادگران، جوانان و داوطلبان در نقاط مختلف در خدمت مردم خواهیم بود.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه هلال‌احمر در کنار دولت، علاوه بر تلاش برای ایفای نقش موثر در برنامه ششم توسعه، در حال تدوین برنامه‌ای جداگانه برای خود است، اظهار کرد: این برنامه از نظر کیفی و کمی هدف گذاری می‌شود تا مشخص کنیم هلال‌احمر قرار است چه مسیر توسعه‌ای را تا سال ۹۹ سپری کند.

وی همچنین با بیان اینکه ناوگان امداد هوایی هلال‌احمر دارای ۱۷ بالگرد است، به اضافه شدن ۳ فروند بالگرد جدید اشاره و عنوان کرد: به علاوه ۶ فروند بالگرد جدید برای تقویت ناوگان امداد هوایی هلال‌احمر خریداری شده و در صددیم تا در ۳۱ استان کشور حداقل یک بالگرد داشته باشیم.

احمدی با بیان اینکه هلال‌احمر ایران در تعامل با دولت و فدراسیون بین‌المللی و با تکیه بر حمایت‌های مردمی یکی از جمعیت‌های ملی موفق دنیا است، گفت: به علاوه مصمم هستیم بر اساس آمایش سرزمین و ظرفیت‌های موجود و استعدادهای که در استان‌ها وجود دارد، با شناسایی نقاط حادثه‌خیز و افزایش تاب‌آوری جامعه و کمک به رفاه انسان‌ها، در کنار مردم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید