گزارش فدراسیون فوتبال برای ارائه به کمیسیون اصل 90 آماده است | اتاق خبر
کد خبر: 314963
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 22:52
رئیس کمیته تدوین و مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال:
رئیس کمیته تدوین و مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: گزارش فدراسیون فوتبال در ارتباط با جمع‌بندی نقطه نظرات کمیسیون اصل 90 مجلس برای ارائه آماده شده که طی روزهای آینده تقدیم این کمیته می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، هوشنگ نصیرزاده پیش از ظهر امروز در حاشیه کارگاه آموزشی مدیریت فوتبال در هتل سپید سرعین اظهار کرد: ما به صورت مفصل و با استنادهای قانونی، گزارش خودمان را برای کمیسیون اصل 90 در ارتباط با تخلفات فوتبال در کشورمان تهیه کردیم و معتقدیم این کمیسیون در بسیاری از موارد به دلیل ناآشنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی یک‌جانبه تصمیم گرفته و نخواسته تا اظهارات فدراسیون فوتبال را به صورت قانونی و درخواست استانداردهای جهانی و بین‌المللی بپذیرد.

وی در مورد اختلاف نظر وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال در مورد انتخاب سرپرست به جای رئیس فدراسیون فوتبال بعد از اتمام مدیریت، تصریح کرد: در این زمینه نیز وزارت ورزش و جوانان اظهارات غیرقانونی را مطرح کرده، در حالی که به صورت قانونی حق با فدراسیون فوتبال است و هیچ مسئولی نمی‌تواند در مجمع عضوی را برداشته و سرپرستی را به جای آن معرفی کند.

رئیس کمیته تدوین و مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال در مورد آیین‌نامه‌های انضباطی و مقررات نقل و انتقال جدید براساس استانداردهای بین‌المللی نیز گفت: تا سال 92 این قوانین و مقررات به صورت سنتی بوده، اما ما سعی کردیم در این دو سال آیین‌نامه‌های انضباطی و قوانین نقل و انتقال را براساس استانداردهای فیفا و کنفدراسیون فوتبال به روزرسانی کرده و بسیاری از موارد را اصلاح کنیم.

نصیرزاده افزود: یکی از این قوانین مربوط به موضوع اعلام نتیجه سه بر صفر در بیرون از زمین بود که این روند اصلاح شد و ما براساس مقررات بین‌المللی در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به هیچ وجه داور مسابقه حق ندارد به مربی و سرپرست تیم کارت زرد بدهد، چراکه این کار غیرقانونی است، در حالی که بعد از پایان بازی باید داور کارت زرد و قرمز بازیکنان را اعلام کند تا باشگاه‌ها متوجه این قضایا باشند.

در آیین‌نامه جدید سمتی به عنوان سرپرست تیم نداریم

مدرس رسمی فدراسیون فوتبال و دارنده چهار گواهینامه بین‌المللی فیفا اضافه کرد: فدراسیون و هیئت فوتبال باید براساس مراتب مسئولیت خود اخطار بازیکنان را اعم از کارت زرد و قرمز به تیم‌ها ابلاغ کنند تا بعد از ابلاغ اگر اقدامی در این حوزه اعمال نشود، مسئولیت با خود باشگاه‌هاست.

نصیرزاده با بیان اینکه در حال حاضر شاهد برخی کوتاهی‌ها و قصور در این زمینه هستیم که کارت‌های زرد و قرمز بازیکنان به صورت رسمی به باشگاه‌ها اعلام نمی‌شود، ادامه داد: اینکه گفته می‌شود این اخطارها به سرپرست باشگاه داده می‌شود، بی‌معناست چرا که اصلاً در قوانین، آیین‌نامه‌های جدید چیزی به نام سرپرست نداریم و به جای آن باید به صورت رسمی به باشگاه‌ها اعلام شود.

وی گفت: ما در کشور با اصلاح قوانین بازیکنانی که سه اخطاره می‌شوند از یک بازی محروم می‌کنیم که البته در بازی دوم این به دو اخطار نیز می‌رسد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید