Performancing Metrics

بورسیه آتش نشانان برای ادامه تحصیل در بلاروس و روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 315010
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 03:01
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام کرد: در راستای کسب علم و دانش، آتش نشانان داوطلب ادامه تحصیل در دوره های تکمیلی آتش نشانی به کشورهای روسیه و بلاروس اعزام می شوند و امکان بورسیه فراهم شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام کرد: در راستای کسب علم و دانش، آتش نشانان داوطلب ادامه تحصیل در دوره های تکمیلی آتش نشانی به کشورهای روسیه و بلاروس اعزام می شوند و امکان بورسیه فراهم شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سعید شریف زاده در اختتامیه اولین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری از تصویب رشته مهندسی حریق در حوزه تحصیلات تکمیلی و جذب دانشجو در سال آینده خبر داد و گفت: راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی آتش نشانی و جذب 700 دانشجو گام موثری در ارتقاء سطح علمی آتش نشانی بوده است.

وی اعلام کرد:در راستای ارتقاء سطح آموزشی و عملیاتی آتش نشانان، از سال آینده، اساتید مطرح آتش نشانی در عرصه بین الملل برای برگزاری دوره های آموزشی به کشور دعوت می شوند و امکان استفاده آتش نشانان از وسائل کمک آموزشی نیز به طور جدی در دستورکار قرار دارد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران همچنین از انجام مذاکره با کالج مورتون در لندن خبر داد و گفت: در تلاش هستیم نواقص و خلاء های آموزشی را از طریق کشورهای پیشرو دریافت و آن را بومی سازی کنیم.

شریف زاده با تاکید بر اینکه آتش نشانی نه موضوع سیاسی است و نه اقتصادی، خاطر نشان کرد: ارتقاء سازمان به منظور سطح ارتقاء خدمات رسانی است و تقویت بدنه آتش نشانی باید مورد توجه برنامه ریزان در سطح کلان قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور تمایندگان ومسئولان آتش نشانی و مدیریت بحران از کشور های استرالیا، بلاروس، روسیه،ترکیه و اسپانیا در نخستین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری، اظهار کرد: همه این نمایندگان از سطح جایگاه علمی و عملیاتی آتش نشانان کشور اظهار شگفتی کرده و خواستار تبادل تجربیات بودند.

شریف زاده با بیان اینکه در هیچ دوره ای همکاری میان بدنه آتش نشانی در کشور با سایر دستگاه ها در این سطح نبوده است، خاطر نشان کرد: با دید مثبت و علاقه مندی این همکاری را دنبال می کنیم به طوری که موضوعات و مشکلات آتش نشانی به سطح دولت کشیده شده و تا کنون 6 جلسه با هیات دولت داشته ایم که حاکی از حساس شدن بدنه مدیریت کشور به فرهنگ سازی و اصلاح رفتار مردم دارد.

شریف زاده تاکید کرد: تحقق شعار شهر ایمن و زندگی آرام بسیار سخت است چرا که باید پیشگیری را سرمشق قرار دهیم و در تلاش باشیم تا حریق و سایر حوادث رخ ندهد که این امر تلاش مستمر و زمان زیادی را می طلبد.

براساس گزارش سایت شهرداری، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران مهمترین خلاء موجود را همراه کردن مردم با آتش نشانی عنوان کرد و گفت: هنوز این باور وجود ندارد و وقتی آتش نشانی در جریان ساختمان سازی به سراغ مردم می رود تا ایمنی را رعایت کنند و از درهای مقاوم به حریق استفاده کنند ، با این جمله مواجه می شوند که یک دکان جدید باز شده در حالیکه باید مردم به این باور برسند که رعایت ایمنی در محل سکونت ، کار و شهر یک ضرورت است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید