Performancing Metrics

مشکلات بوکسورها را قبول داریم | اتاق خبر
کد خبر: 315018
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 03:47
دبیر فدراسیون بوکس:
دبیر فدراسیون بوکس می‌گوید قبول دارد که شرایط تیم ملی بوکس ایران چندان مناسب نیست و این امر به خاطر کمبود منابع مالی است.

دبیر فدراسیون بوکس می‌گوید قبول دارد که شرایط تیم ملی بوکس ایران چندان مناسب نیست و این امر به خاطر کمبود منابع مالی است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی دانشمندفر در مورد شرایط نه‌چندان مناسب ملی‌پوشان بوکس ایران که این روزها در اردوی تدارکاتی به سر می‌برند، گفت: با توجه به کم‌بود منابع و شرایط موجود قبول دارم که شرایط ملی‌پوشان بوکس مناسب نیست و ما همه تلاش خود را برای بالا بردن سطح آمادگی اعضای تیم ملی انجام می‌دهم.

او ادامه داد: برای اعزام تیم ملی‌ به تورنمنت مجارستان تمام تلاش خود را کردیم ولی با توجه به شرط عجیب فدراسیون این کشور برای حضور فقط 5 وزن در این رقابت‌ها در نهایت کمیته فنی ترجیح داد ایران به این تورنمنت اعزام نشود.

دبیر فدراسیون بوکس با بیان اینکه به دنبال برگزاری رقابت‌های تدارکاتی جایگزین است، گفت: با توجه به عدم اعزام ملی‌پوشان بوکس به مجارستان، برای حضور در یک اردو و یا تورنمنت تدارکاتی در بلغارستان و یا اوکراین در حال رایزنی هستیم و می‌خواهیم پیش از حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک در چین، در یکی از این دو کشور حضور پیدا کنیم.

دانشمندفر در مورد برخی انتقادات در مورد تفاوت میان ملی‌پوشان تیم ملی ایران با بوکسورهای حرفه‌ای گفت: هر دو تیم زیر نظر فدراسیون بوکس است و هزینه حضور بوکسورهای حرفه‌ای در اردوها و مسابقات برون مرزی از محل درآمدهای آنها تامین می‌شود.

او افزود: 30 درصد از درآمد بوکسورهای حرفه‌ای به فدراسیون واریز می‌شود و ما از محل این پول برای این مشتزنان اردوی تدارکاتی و یا مسابقات برون مرزی را در نظر می‌گیریم و حتی هزینه مربی این بوکسورها نیز از محل این پول تامین می‌شود.

سخن‌گوی فدراسیون بوکس با بیان اینکه از نظر فدراسیون هیچ تفاوتی بین این دو تیم بوکس نیست، گفت: البته با توجه به اینکه شرایط اسکان ملی پوشان بوکس آماتور چندان مناسب نبود محل اسکان آنها را به هتل المپیک تغییر داده‌ایم.

دانشمندفر در مورد عدم پرداخت حقوقی به بوکسورها و کادر فنی تیم ملی نیز گفت: بوکسورهای تیم ملی از زمانی که تحت پوشش کمیته ملی المپیک قرار می‌گیرند بودجه‌ای برای پرداخت حقوق به آنها از سوی این کمیته داده می‌شود. هنوز این بودجه به صورت کامل به فدراسیون بوکس پرداخت نشده تا ما نیز به بوکسورهای تیم ملی پولی را پرداخت کنیم.

او در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو در مورد اینکه قرار است هر بوکسور حرفه‌ای یک مربی داشته باشد، گفت: فدراسیون بوکس حرفه‌ای این اختیار را به بوکسورها داده تا هر کدام برای خود یک مربی داشته باشند. در این میان امین‌قاسمی‌پور که برای مصاف با حریفش به ترکیه سفر کرده به انتخاب خود، اکبر احدی را برای مربی‌گری برگزید. فدراسیون هم اجباری برای بوکسورها ندارد که چه کسی مربی آنها باشد.

دبیر فدراسیون بوکس در پایان به کمک‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: دراین مدت وزارت ورزش و جوانان و البته کمیته ملی‌ المپیک حمایت خوبی را از فدراسیون بوکس داشته‌اند و امیدوام این حمایت ادامه داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید