صرفه‌جویی روزانه ۸میلیون لیتر گازوئیل | اتاق خبر
کد خبر: 315088
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 14:09
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از صرفه جویی روزانه ۸ میلیون لیتر گازوئیل با اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش خبر داد.

اتاق خبر: شهرام آدم نژاد با اشاره به صرفه جویی در مصرف گازوئیل به دنبال اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش، اظهارداشت: به طور متوسط روزانه ۸ میلیون لیتر مصرف گازوئیل کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: البته صرفه جویی سوخت چند دلیل داشته است که دلیل اول بخش تک نرخی کردن گازوئیل، دلیل دوم رکود بخش حمل و نقل و دلیل سوم اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش بوده است.

وی با بیان اینکه در ۱۱ دسته بندی سوخت به ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص می یابد، گفت: میزان سهمیه پایه را فعلا تغییر ندادیم و در حال ارزیابی هستیم تا سهمیه پایه به تدریج کاهش پیدا کرده و سهمیه عملکردی افزایش یابد.

آدم نژاد ادامه داد: وزارت کشور هم در این زمینه وارد عمل شده و اقدامات خوبی را برای نصب دستگاه‌های جی پی اس بر روی وسایل حمل و نقل عمومی انجام داده است، ما نیز در سازمان راهداری این کار را شروع کرده‌ایم.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه وزارت کشور هم در این زمینه همکاری خوبی را داشته است، اظهار داشت: تاپایان شهریور ۹۵ باید نصب جی پی اس بر روی وسایل حمل ونقل عمومی درون شهری هم اجرایی شود.

هیات وزیران در سال گذشته تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل عمومی براساس پیمایش و کنترل خودروهای عمومی براساس سامانه‌های ردیاب را مصوب کرد. این مصوبه از ابتدای مهرماه امسال اجرایی شد و براساس آن تخصیص سوخت به این ناوگان، مطابق با پیمایش انجام می‌گیرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید