هشدار نوری مالی درباره تجزیه عراق | اتاق خبر
کد خبر: 315245
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 15:29
واحد مرکزی خبر نوشت: نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق خواستار ایستادگی در برابر ایجاد «فدراسیون های طایفه ای» در این کشور شد.

اتاق خبر - به گزارش  پایگاه اینترتی سومریه نیوز، رئیس ائتلاف دولت قانون روز جمعه درباره «توطئه های دشمنان» هشدار داد و از عراقی ها خواست در برابر تجزیه عراق از طریق ایجاد «فدراسیون های طایفه ای» بایستند.

المالکی همچنین بر ضرورت حمایت از دولت عراق و پشتیبانی از آن در اجرای قانون و حفظ صلح و همزیستی بین همه جوامع تشکیل دهنده عراق تاکید کرد.
المالکی در مراسمی که قبیله آل عیسی در استان نجف به مناسبت سالگرد درگذشت شیخ وحید العیساوی رئیس این قبیله برگزار کرد گفت: «شرایط اقتصادی و امنیتی اطراف عراق ایجاب می کند همه دست به دست هم دهند و برای خروج از این شرایط همکاری کنند».
مالکی گفت: عشایر عراق باید در تحقق یافتن همبستگی اجتماعی مشارکت کنند و عشیره و قبیله باید از تامین معیشت اعضایش حمایت کند و کسی که توانگر است حامی پسرعموی فقیرش باشد و نیازهای او را تامین کند. این کار موجب کمک به دولت برای تحقق بخشیدن به امنیت و ثبات و مبارزه با جرم می شود.
وی افزود، اصیل بودن عشایر عراق موجب شد آنان در شرایط دشوار و به رغم تلاش هایی که رژیم سابق عراق برای متلاشی کردن عشایر انجام داد، به مسئولیت خود عمل و انسجام و وحدت و میهن پرستی خود را حفظ کنند. وی خاطرنشان کرد عشایر و قبایل عراقی باید نقشی واقعی در تقویت دولت و حمایت از آن برای اجرای قانون و حفظ صلح و همزیستی و رفاه همه جوامع تشکیل دهنده عراق، ایفا کنند.
نخست وزیر سابق عراق درباره توطئه های دشمنان برای تجزیه عراق از طریق ایجاد فدراسیون های طایفه ای هشدار داد و از عراقی ها خواست در برابر این توطئه بایستند و آن را شکست دهند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید