Performancing Metrics

صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان تشکیل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 315284
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 00:01
مشاور وزیر صنعت از تشکیل صندوق کارآفرینی زنان در برنامه ششم توسعه خبرداد و گفت: معاونت‌های وزارت صنعت، طرح‌های خود را برای افزایش اشتغال زنان در حوزه صنعت و معدن ارائه کردند.

اتاق خبر: سهیلا جلودار زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین پیش نویس برنامه پنجم توسعه در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه تخصصی صنعت، معدن و تجارت، معاونت‌های مختلف وزارتخانه پیشنهاداتی را برای اجرایی شدن نقش ۳۰ درصدی زنان در اقتصاد و به خصوص حوزه صنعت و معدن تهیه کرده و به تصویب رسانده اند، اکنون هم این پیش نویس برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و هیات دولت ارسال شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سئوال افزود: از جمله پیشنهاداتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نقش آفرینی هرچه بیشتر زنان در حوزه صنعت و معدن پیشنهاد شده، ایجاد صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان است که با توسعه آن می توان دوران جدید اقتصاد ایران را به سمت بهبود پیش برده و اقتصاد را شکوفا کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود ۲.۵ میلیون زن سرپرست خانوار جویای کار، نقش آفرینی صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان می تواند معضلات کشور را حل کند، این در شرایطی است که در ۳۷ سال اخیر، تلاش برای جامعه ایده آل اسلامی و نقش آفرینی زنان در آن بسیار صورت گرفته است اما باید تلاش شود که به نقطه مورد نظر برسیم، بنابراین بعد از برجام فرصت خوبی است که بتوان این نقش را در دوران جدید اقتصاد ایران مورد بازنگری قرار داد.

جلودار زاده خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی اکنون مانع از رسیدن به اهداف اقتصادی در نظر گرفته شده در سال ۱۴۰۴ شده است؛ همانطور که براساس آسیب شناسی صورت گرفته، زنان در اقتصاد نقش کمی داشته اند و متاسفانه نتوانسته اند، مسائل را آنطور که برای آنها متصور است، حل و فصل کنند، این درحالی است که در هیچ کجای قانون، منعی برای حضور و فعالیت زنان در عرصه اقتصاد، صنعت و تجارت دیده نشده است.  

وی اظهار داشت: یکی از دلایلی که تاکنون نتوانسته ایم به اهداف از پیش تعیین شده در افق ۱۴۰۴ دست یابیم، این است که زنان به اندازه کافی در اقتصاد ایران فعال نبوده اند در حالی که حضور زنان در اقتصاد منجر به افزایش درآمد سرانه و سطح رفاه خانوارها می شود.

به گفته جلودارزاده، در دنیای امروز منعی برای اشتغال زنان در هر شغل و حرفه ای وجود ندارد، این در حالی است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت ما برای رسیدن به سطح استاندارد حضور ۳۰ درصدی زنان در  اقتصاد برنامه ریزی کرده ایم و تلاش های دو ساله دولت هم نشانگر این است که ما خواستار دستیابی به این هدف هستیم.  

نظرات
ADS
ADS
پربازدید