بهره برداری ۹۳ پروژه در کمیجان و فراهان طی دهه فجر | اتاق خبر
کد خبر: 315735
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 13:26
استاندار مرکزی از افتتاح ۴۸ پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی در ایام دهه فجر سال جاری در شهرستان کمیجان و ۴۵ پروژه در شهرستان فراهان خبر داد.

استاندار مرکزی از افتتاح ۴۸ پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی در ایام دهه فجر سال جاری در شهرستان کمیجان و ۴۵ پروژه در شهرستان فراهان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر ، محمود زمانی قمی، شامگاه یکشنبه در جریان بازدید و افتتاح پروژه های دهه فجر شهرستان های کمیجان و فراهان استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها در شهرستان کمیجان۸۰ میلیارد ریال و در شهرستان فراهان ۴۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها در شهرستان فراهان برای ۲۵ نفر به طور مستقیم و ۸۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

زمانی قمی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در هفتمین روز از دهه فجر در شهرستان کمیجان بیان داشت: با افتتاح گازرسانی به روستای استهری از توابع کمیجان با ۲۰ خانوار، مردم این روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند و با گازرسانی به آخرین روستای شهرستان کمیجان این شهرستان به شهرهای سبز پیوست.

استاندار مرکزی افزود: فاز اول مرکز آموزش فنی و حرفه ای دو منظوره ویژه خواهران کمیجان نیز در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع و هزینه ای بالغ بر ۳۳۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

زمانی قمی افزود: با راه اندازی این مرکزی فنی و حرفه ای و جذب زنان علاقمند به صنایع دستی و هنرهای سنتی و بومی و استقبال این گروه با هدف استفاده از کارگاه های این مرکز و اشتغال پایدار، سیاست های اقتصاد مقاومتی تحقق یافته است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: مقرر است در سال آینده فضاهای ادارات دولتی در شهرهای استان شناسایی و برای استفاده کارگاه های مهارتی و ایجاد اشتغال در اختیار اداره کل فنی و حرفه ای و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار داده شود.

زمانی قمی همچنین افتتاح طرح آب رسانی و انتقال آب شهر کمیجان را از دیگر طرح های مورد بهره برداری عنوان کرد و گفت: این پروژه انتقال آب با طول خط انتقال آب ۱۳ کیلومتر و ۵۵ کیلومتر طول شبکه آب رسانی، توسط شرکت آب و فاضلاب شهری استان مرکزی انجام شده است که با اجرای این طرح مشکلات آبرسانی شهر کمیجان تا ده سال آینده رفع می شود.

وی هزینه تکمیل طرح آب رسانی شهر کمیجان را بیش از ۲.۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

استاندار مرکزی همچنین از افتتاح ۴۵ پروژه عمرانی خدماتی و کشاورزی در ایام دهه فجر با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در شهرستان فراهان خبر داد و اظهار داشت: یک واحد مرغداری گوشتی ۲۰ هزار قطعه ای، گازرسانی به روستای کلاء و کشتارگاه دام از جمله پروژه های افتتاحی این شهرستان در هفتمین روز از دهه فجر بود.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید