قهر کردن و کنار کشیدن در گفتمان اصلاحات معنایی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 315985
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 04:18
عارف در همایش حزب اراده ملت ایران:
رئیس بنیاد ملی ایرانیان گفت: قهر کردن و کنار کشیدن در گفتمان اصلاحات معنایی ندارد و اگر در گذشته توسط برخی جریان‌های چنین اتفاقاتی افتاد همه آنها فهمیدند اشتباه کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف رئیس بنیاد ملی ایرانیان در همایش حزب اراده ملت ایران که با عنوان «جوانان، انقلاب انتخاب» عصر امروز برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر و همچنین دعوت از مردم و جوانان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: پیروزی ما در صحنه‌های مختلف مدیون حضور جوانان است. ما پل عبور جوانان هستیم و با افتخار باید این مسئولیت را به انجام برسانیم. در سال‌های گذشته ما نتوانستیم توانمند سازی جوانان را به درستی انجام دهیم و در این حوزه غفلت کردیم.

عارف تاکید کرد: جوانان در هفته‌های آینده یک امتحان بزرگ را دارند و این امتحان را نباید به شب آخر موکول کرد. ما از امروز باید خودمان را برای این امتحان که در 7 اسفند برگزار می‌شود، آماده کنیم تا شب امتحان راحت بخوابیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: جوانان در امتحانات مختلف درخشیده‌اند در جبهه شاهد حضور چشمگیر جوانان بودیم که یا احزاب یا یکی از تشکل‌های دانشجویی باید این مسئله را تحلیل کند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان دهه 60 بدون کوچکترین تجربه‌ای مسئولیت را به عهده گرفتند ولی جوانان دهه 90 بیش از 30 سال تجربه دارند و اگر به آنها میدان دهند خودشان را نشان خواهند داد.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان ادامه داد: جوانان ویژگی‌های خاصی دارند که شاید برخی از آنها مختص به جوانان ایرانی باشد مانند تعهد، درک بالای سیاسی، عبور از منافع شخصی و پایبندی به شعارها و آرمان‌های انقلاب.

وی با بیان اینکه سهم اصلی در خلق حماسه 92 متعلق به جوانان است، گفت: این سهم شاید انحصارا در اختیار جوانان باشد. جوان‌ها در آن سال بزرگترها را به جلو هل دادند و نتیجه آن شکل‌گیری دولت تدبیر و امید و برجام شد و انشاءالله نتایج بعدی آن برجام‌های مختلف باشد.

عارف افزود:‌در قاموس جوانان قهر معنا ندارد و باید یک حماسه دیگر بیافرینند. امروز عقلانیت و اخلاق در بین جوانان ما حاکم است آنهم زمانی که این دو ویژگی در حال نایاب شدن بود.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان با بیان اینکه جوانان در انتخابات ریاست جمهوری یک گام بلند برداشتند، گفت: آنها باید در انتخابات اسفند سال جاری گام دوم را با شتاب بیشتری بردارند. ما باید در زمان کمی که داریم تلاش و جدیت داشته باشیم تا مردم را به صحنه بیاوریم. کشور و جریان اصلاحات نیاز به حضور مردم دارد.

عارف ادامه داد:‌ ما به دنبال استمرار جریان تدبیر و امید هستیم و حضور مردم نیاز حیاتی داریم. کشور ما به خاطر افراط و تفریط هزینه‌های بسیاری داده است و ما باید تلاش کنیم مجلسی ایجاد شود که در راس امور باشد.

وی اظهار داشت: مجلس نیاز به متخصصین دردمند دارد و خدا را شاکریم در بین ثبت‌نام کنندگان چهره‌های متخصص زیادند. البته از یک طرف هم گلایه داریم که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده‌اند ولی امیدواریم با همین چهره‌های جوان مجلس قدرتمندی را تشکیل دهیم.

عارف تصریح کرد: جوانان باید در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند و شرایط ماندگاری را رعایت کنند. البته ممکن است شرایط ماندگاری امروز با دیروز متفاوت باشد. باید به آینده امید داشت و نباید در بی‌مهری‌ها و کم‌لطفی‌ها و در گذشته متوقف شد.

وی گفت: باید اخلاق، عقلانیت وتدبیر را رعایت کرد و برای رسیدن به اهداف سعه صدر داشت. نباید از میدان حضور قهر کرد و باید از مخافل حاشیه‌ای دوری کرد. قهر کردن و کنار کشیدن در گفتمان اصلاحات معنایی ندارد. و اگر در گذشته توسط برخی جریان‌های چنین اتفاقاتی افتاد همه آنها فهمیدند اشتباه کردند.

عارف افزود:‌ما به جوانان اعتقاد داریم و در فرم ارزیابی نامزدهای انتخاباتی برای جوانان 50 امتیاز در نظر گرفتیم.

وی افزود: نباید به دلیل محدودیت‌ها و شرایطی که با آن روبرو می‌شویم، ناامید و دلسرد شویم. باید تلاش کنیم تا در انتخابات پیروز بیرون بیاییم.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان ادامه داد: در بین چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب اکثرا رد صلاحیت شده‌اند و این نباید باعث دلسردی ما شود. ما باید چهره‌های جدیدی که می‌توانند ما را در رسیدن به مجلسی که در راس امور است یاری کنند، شناسایی کنیم.

عارف تصریح کرد: ما بناست یک برنامه درازمدت داشته باشیم. در خرداد 96 دو انتخابات مهم خواهیم داشت و برنامه‌هایی مدنظر ماست. البته قرار نیست در همه صحنه‌ها پیروز شویم. ولی باید تلاش کنیم.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان گفت: برنامه‌ریزی ما برای گرفتن اکثریت مجلس است و تحت هر شرایطی حضور حداکثری خواهیم داشت واکثریت مجلس را به دست خواهیم آورد البته اگر نتونستیم اشکال ندارد و یک اقلیت تاثیرگذار هم بسیار مهم و ارزشمند است.

وی با اشاره به اجرای برجام و رفع تحریم‌ها افزود: باید تلاش کنیم تا مشکلات دیگر را با برجام‌های دیگر برطرف کنیم و برای این کار باید در صحنه انتخابات پیروز شویم. در بخش اقتصادی نیز ما نیز اقتصاد مقاومتی را داریم که با اجرای آن می‌توانید موفق شوید.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان ادامه داد: ترجیح منافع ملی بر منافع جناحی یک اصل است که از آن غافل نمی‌شویم و باید این رفتارمان را در کردار و عمل نشان دهیم.

عارف گفت: یکسری از مشکلات برای جریان انتخابات پیش آمد والبته خودمان بی‌تقصیر نیستیم ولی باید با امید، آرامش و رونق اقتصادی که شعار ما است برای پیروزی تلاش کنیم.

وی گفت: ما به هیچ وجه از رفتارهای سلبی و تخریب رقیب استفاده نخواهیم کرد. جوانان ما نباید احساساتی شوند و اخلاق رادر نظر بگیرند.

وی افزود: من در حزب اعتماد ملی اخیرا صحبتی کردم و یک خبرگزاری مدعی اصولگرایی نوشت که عارف گفته است ما به دنبال مجلس ششم هستیم که این درست نبود. البته مردم خوب می‌فهمند و در 7 اسفند این مسئله را نشان خواهند داد. ما هم می‌توانیم از این بی‌اخلاقی‌ها داشته باشیم ولی چنین کاری نخواهیم کرد.

وی در خاتمه گفت: هنوز ما در رابطه با لیست اصلاح‌طلبان تصمیمی نگرفته‌ایم ولی مسلما چهره‌های نخبه، برجسته و ارزشی در لیست ما خواهند بود و باید تلاش کنیم تا مردم به لیست رای دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید