رشد ۳۶ درصدی درآمد مالیاتی دولت در لایحه بودجه سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 316108
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 17:50
مشاور رئیس اتاق تهران گفت: ۱۰۱ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶۷ هزار میلیارد تومان بودجه‌ای که دولت در لایحه سال ۹۵ در نظر گرفته، از محل درآمدهای مالیاتی است.

اتاق خبر: ابراهیم بهادرانی صبح امروز در یازدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال 95 اشاره کرد و گفت: درآمدهای مالیاتی، درآمد حاصل از فروش نفت،‌ اوراق مشارکت از بازار سرمایه و فروش شرکت‌های اقلام مهم درآمدی بودجه را تشکیل می‌دهد که در این میان 101 هزار میلیارد تومان از مجموع 267 میلیارد تومان بودجه پیشنهادی برای مالیات پیش بینی شده، 68 میلیارد تومان از محل درآمد فروش نفت و 27 هزار میلیارد تومان از فروش اوراق مشارکت است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی با بیان اینکه بودجه پیشنهادی دولت برای سال 95 نسبت به سال 94 ، 21 و نیم درصد رشد داشته است، افزود: از این میزان 20 درصد از محل فروش نفت برای صندوق توسعه ملی، ‌14 و نیم درصد سهم شرکت نفت و 65 و نیم درصد برای بودجه مصرف می‌شود که با توجه به کاهش قیمت نفت رقم چشم گیری نیست.

بهادرانی در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که قرار شده 5 درصد به قیمت فرآورده ‌های نفتی اضافه شود، تا از این محل برای نوسازی و توسعه خطوط نفت و گاز استفاده شود.

بهادرانی این را هم گفت که در بودجه 95 بناست تا 15 تومان به عوارض آب شهری و 3 تومان به هر کیلو وات برق شهری اضافه شود، تا از محل آن برای برق روستایی استفاده شود.

مشاور عالی رئیس اتاق تهران تصریح کرد: قرار است تا دولت برای سنگ ‌آهن 20 درصد، آهن اسفنجی 10 درصد، افشره 16 و نیم درصد و گندله 13 درصد عوارض بگیرد.

دبیر ستاد اقتصادی پسا تحریم اتاق تهران به این نکته هم اشاره کرد که برای هدفمندی یارانه‌ها در سال 95 مبلغ 48 هزار میلیارد تومان دیده شده است که به صورت کلی و برای تولید هم چیز مشخصی دیده نشده است.

وی افزود: تقویت سرمایه بانک مسکن، از محل فروش 5 هزار میلیارد تومان اموال بانک مسکن، نکته دیگری است که دولت در لایحه بودجه 95 در نظر گرفته است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید